Sprawca rozbiju zatrzymany w niespełna godzinę od zdarzenia

środa, 26.5.2021 10:54 431 0

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali 20-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna zaatakował pokrzywdzonego, zepchnął go z roweru, po czym odjechał skradzionym jednośladem. W ciągu niespełna godziny czasu stróże prawa zatrzymali sprawcę i odzyskali skradziony łup. Okazało się również, że sprawca jechał skradzionym rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Młody mężczyzna stanął już przed obliczem prokuratora, który poza dozorem policyjnym, zakazał mu zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Sprawcy rozboju grozi 12 lat więzienia.

W sobotę około godziny 21:40 na ul. Szkolnej w Boguszowie - Gorcach, 20-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zaatakował jadącego na rowerze młodego mężczyznę. W wyniku szarpaniny napastnik zepchnął pokrzywdzonego z roweru po czym odjechał skradzionym jednośladem. Funkcjonariusze mając wizerunek sprawcy natychmiast podjęli czynności w celu jego zatrzymania. W wyniku podjętych działań niespełna godzinę później policjanci z Boguszowa - Gorc na Pl. Odrodzenia zatrzymali podejrzanego o rozbój 20-latka i odzyskali skradzione mienie. W chwili zatrzymania „rozbojarz” poruszał się skradzionym rowerem pod drodze publicznej. Stróże prawa podczas czynności wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Okazało się, że dopuścił się on jeszcze wykroczenia. Prowadził rower mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Młody mężczyzna wczoraj stanął przed obliczem prokuratora. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokurator poza dozorem policyjnym zakazał mieszkańcowi Boguszowa - Gorc zbliżania oraz jakiegokolwiek kontaktowania się z pokrzywdzonym. Za popełnione przestępstwo grozi mu 12 lat więzienia. W przypadku prowadzenia jednośladu po spożyciu alkoholu 20-latek może zostać ukarany grzywną oraz otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne na okres do trzech lat.

źódło: KMP w Wałbrzychu 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek