Trzech złodziei w rękach policji

środa, 28.4.2021 11:59 206 0

W ostatnich dniach trzech złodziei wpadło w ręce policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże lub włamania, których dokonali w ostatnim okresie na terenie Wałbrzycha i Głuszycy. Jeden z podejrzanych dodatkowo za kilkakrotne wykorzystanie skradzionej wcześniej karty bankomatowej.

W niedzielny wieczór dzielnicowi Komisariatu Policji w Głuszycy bezpośrednio po zgłoszeniu udali się na ul. Kolejową w tej miejscowości, gdzie z terenu budowy mężczyzna miał dokonać kradzieży rury gazowej o długości 6 metrów. 30-latek został zatrzymany przez mundurowych na gorącym uczynku przestępstwa, a skradzione mienie o wartości ponad 1100 złotych odzyskane. Podejrzany noc spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy. Po wykonanych czynnościach procesowych usłyszał zarzut i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

W poniedziałek po południu funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu udali się na ul. Limanowskiego w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali 21-latka. Policjanci udowodnili młodemu mężczyźnie, że 6 grudnia zeszłego roku z otwartego samochodu ukradł ekspres do kawy o wartości 2200 złotych, a w ostatnim czasie trzykrotnie dokonał kradzieży w jednym z marketów na Nowym Mieście, gdzie z półek sklepowych zniknęły artykuły spożywcze o łącznej wartości około 2,5 tysiąca złotych. Podejrzany przyznał się do dokonania wszystkich przestępstw. Teraz za popełnione czyny wałbrzyszanin również może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Trzeci ze sprawców wpadł w ręce policjantów tego samego pionu wczoraj w godzinach wieczornych na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Mundurowi udowodnili 30-letniemu mieszańcowi Wałbrzycha dokonanie w kwietniu tego roku kradzieży z włamaniami do dwóch mieszkań przy tej samej ulicy, skąd podejrzany zabrał po telewizorze oraz kartę płatniczą, z której następnie czterokrotnie skorzystał, włamując się tym samym na rachunek bankowy. Wałbrzyszanin również przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Za kradzieże z włamaniami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz