komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Kolejny nietrzeźwy kierujący sprawcą wypadku

wtorek, 10.9.2019 10:47 , komentarze: 1 , odsłony: 1641
kategorie artykułu:

49-letni wałbrzyszanin sprawcą zdarzenia drogowego na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Mężczyzna - jadąc od strony Świebodzic prawym pasem ruchu w kierunku dzielnicy Szczawienko - nie wyhamował i uderzył kierowanym przez siebie samochodem w tył poprzedzającego pojazdu. Sprawca miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

W minioną sobotę około godziny 16:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. Wrocławskiej - przy wjeździe na aleję Rodziny Hochbegrów. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że 49-letni kierujący nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, doprowadzając do zderzenia samochodów osobowych. Od mężczyzny wyczuwalna była także woń alkoholu. Okazało się, że kierował on pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,59 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi odebrali wałbrzyszaninowi prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu. Za popełnione przestępstwo mężczyznę czeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Może także trafić za kraty więzienia nawet na 4,5 roku.

Po raz kolejny wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informację dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol – tak jak to było w tym przypadku. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

Auto tego artykulu chyba tez jest pod wplywem alkoholu albo...
wtorek, 10.09.2019 18:13 autor: Inteligentny z Piaskowej Góry a
środa, 16.9.2020 11:13
niedziela, 13.9.2020 08:48
sobota, 12.9.2020 09:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki