komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 16 października 2019

Gawla, Ambrozego

Pościg za uciekającym kierowcą i pełne emocji zakończenie wakacji z wałbrzyską Policją i WORD-em

czwartek, 29.8.2019 09:36 , komentarze: 0 , odsłony: 676
kategorie artykułu:

Dzieci spędzające czas na zajęciach w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” pożegnały wakacje razem z wałbrzyskimi policjantami oraz WORD-em w Wałbrzychu. Najmłodsi z bliska mogli zobaczyć, jak wygląda służba przewodnika psa oraz funkcjonariuszy ruchu drogowego. Dzieciaki z zaskoczeniem obserwowały również błyskawiczną reakcję policjantów "drogówki", kiedy to w jednym z przypadków kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

27 sierpnia przy Ośrodku Społeczno-Kulturalnym SM „Podzamcze” w Wałbrzychu dzieci pożegnały wakacje razem z policjantami oraz pracownikami wałbrzyskiego WORD. W czasie spotkania funkcjonariusze przybliżali dzieciom znaczenie słowa BEZPIECZEŃSTWO - słowa, które towarzyszy im w codziennym życiu: w szkole, na podwórku, nad wodą, czy też na ulicy.
W czasie spotkania swoje umiejętności zaprezentował pies służbowy Bat, który z radością i zaangażowaniem wykonywał polecenia swojego przewodnika sierż. szt. Wojciecha Lubasa.
Symulator zderzeń zaprezentował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu. Dzieci „na własnej skórze” mogły się przekonać, jakie siły działają na uczestników nawet niegroźnej „stłuczki”, przy niewielkiej prędkości pojazdu.
Dzieci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu sprawdzały - przy pomocy radaru - czy kierowcy nie przekraczają prędkości jeżdżąc ulicami Podzamcza. I w tym miejscu doszło do nieoczekiwanego zdarzenia, którego nie przewidzieli organizatorzy spotkania.  Jeden z kierujących, który przekroczył dozwoloną prędkość o 45 km/h postanowił nie zatrzymać się do kontroli drogowej. W tym momencie funkcjonariusze wsiedli do radiowozu i rozpoczęli pościg przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. Kierujący wiedząc, że jest ścigany przez radiowóz - przyspieszył, dalej kontynuował jazdę, a następnie porzucił swój samochód na jednym z parkingów w Szczawnie-Zdroju i uciekł za garaże znajdujące się w rejonie Podzamcza. Działania przeprowadzone bezpośrednio po zdarzeniu wspólnie z policjantami pierwszego komisariatu doprowadziły do zatrzymania sprawcy przestępstwa w pobliskich zaroślach. 38-letni mieszkaniec Wałbrzycha w trakcie legitymowania oświadczył, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jego pojazd trafił więc na parking strzeżony. Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, przekroczenie prędkości oraz jazdę bez uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.
Wrażeń w czasie spotkania nie zabrakło. Wszystkie dzieci, które widziały funkcjonariuszy w akcji stwierdziły zgodnie, że w przyszłości chcą zostać policjantami i ścigać bandytów. 


źródło: KMP w Wałbrzychu

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 13:38
poniedziałek, 14.10.2019 09:29
środa, 9.10.2019 09:42
poniedziałek, 7.10.2019 09:20
piątek, 4.10.2019 13:18
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE