komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 27 września 2020

Wincentego, Mirabeli

Akt oskarżenia przeciwko Wójtowi Gminy Stare Bogaczowice i jego zastępcy

piątek, 12.7.2019 11:50 , komentarze: 0 , odsłony: 1131
kategorie artykułu:

Prokurator Okręgowy w Świdnicy wniósł do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu akt oskarżenia przeciwko Mirosławowi L. – Wójtowi Gminy Stare Bogaczowice i jego zastępcy – Bogdanowi S.

Mirosławowi L. w akcie oskarżenia zarzucono popełnienie sześciu czynów, w tym czterech o charakterze korupcyjnym, polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w łącznej kwocie 8.200 złotych.
Wręczającym korzyści majątkowe był jeden z przedsiębiorców budowlanych, którego firma wykonywała prace budowlane na rzecz Gminy Stare Bogaczowice. Dwa kolejne zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień w związku z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach, poprzez wskazanie w nich wykonania, faktycznie niewykonanych robót budowlanych na rzecz Gminy Stare Bogaczowice oraz podżegania innej osoby do poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Bogdanowi S. – Zastępcy Wójta zarzuca się popełnienie trzech czynów, dwóch polegających na przyjęciu wspólnie i w porozumieniu z wójtem korzyści majątkowej w łącznej kwocie 1200 złotych, a jednego polegającego na poświadczeniu nieprawdy w dokumentacji.

Aktem oskarżenia w tej samej sprawie objęta jest także Małgorzata S. – Kierownik Jednego z Referatów w Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice, która działając wspólnie i w porozumieniu z wójtem i jego zastępcą miała poświadczyć nieprawdę w dokumentacji dotyczącej wykonania robót budowlanych.

Mirosław L., Bogdan S. i Małgorzata S. nie przyznali się w toku śledztwa do popełnienia żadnego z zarzucanych im czynów.        

Mirosławowi L. i Bogdanowi S. za najcięższy z zarzucanych im czynów grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Małgorzacie S. za zarzucany jej czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 13.7.2020 09:20
poniedziałek, 6.7.2020 09:34
sobota, 4.7.2020 11:00
piątek, 3.7.2020 08:52
poniedziałek, 29.6.2020 10:57
4
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele