komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 25 czerwca 2019

Lucji, Wilhelma

Porozumienie o współpracy między Komendą Policji w Wałbrzychu a PWSZ podpisane

poniedziałek, 29.4.2019 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 324
kategorie artykułu:

W minioną środę podczas posiedzenia Senatu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu dr hab. Piotr Jurek, prof. nadzw. – Rektor tej uczelni oraz kom. Krzysztof Lewandowski - Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy pomiędzy obiema instytucjami.

Celem porozumienia jest określenie zasad wieloletniej, długotrwałej i wielokierunkowej współpracy pomiędzy Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu, a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, zapewnienie wysokiej jakości, praktycznego kształcenia studentów uczelni - odpowiadającego współczesnym wymaganiom rynku pracy - i efektywnego wykorzystania zdobytej przez nich wiedzy oraz umiejętności w pracy zawodowej.

Strony będą wzajemnie promować i inicjować współpracę na rzecz rozwoju gospodarczego i naukowego - działając na zasadzie równości i partnerstwa. Współpraca będzie realizowana m.in. poprzez:
1. Organizowanie i przeprowadzanie praktyk i staży dla studentów i absolwentów uczelni;
2. Organizowanie miejsc pracy dla studentów i absolwentów uczelni;
3. Współorganizowanie wizyt studyjnych, konferencji, seminariów, warsztatów i sympozjów;
4. Wspieranie inicjatyw zmierzających do tworzenia na uczelni nowych kierunków studiów, a także specjalności zgodnie z prowadzonymi kierunkami studiów,
5. Udział w gremiach doradczych, celem przygotowywania analiz, ekspertyz i opinii specjalistycznych;
6. Ustalanie tematyki prac dyplomowych, które mogłyby być realizowane w ramach współpracy z Komendą Miejską  Policji w Wałbrzychu pod opieką osoby wyznaczonej ze strony uczelni;
7. Realizowanie wspólne projektów naukowych i badawczych;
8. Współwydawanie publikacji;
9. Prowadzenie prac badawczych przez studentów i pracowników uczelni w tematach stanowiących przedmiot porozumienia i będących w zainteresowaniu stron.

Za koordynację działań wynikających z podpisanego porozumienia ze strony uczelni odpowiedzialna będzie dr Beata Detyna – Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, a ze strony Policji – podinsp. Wojciech Książek – Naczelnik Wydziału Kadr, Szkolenia i Prezydialnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 24.6.2019 11:46
poniedziałek, 24.6.2019 09:13
piątek, 21.6.2019 09:00
czwartek, 20.6.2019 07:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork