komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

Przebywa w więzieniu ale i tak odpowie za kradzież "na klamkę"

czwartek, 11.4.2019 09:46 , komentarze: 0 , odsłony: 444
kategorie artykułu:

W wyniku realizacji informacji własnej policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu ustalili, kto stoi za sprawą kradzieży na tzw. klamkę. Sprawcą wszystkich przestępstw na szkodę tego samego pokrzywdzonego okazała się przebywająca obecnie w Zakładzie Karnym we Wrocławiu 31-letnia mieszkanka naszego miasta.

31-latka, pomimo iż przebywa obecnie za kratami więzienia, odpowie przed sądem za kolejne czyny. Kobieta - co ustalili funkcjonariusze pierwszego komisariatu - 2 lipca zeszłego roku obserwowała mężczyznę, który w jednym ze sklepów w dzielnicy Podzamcze robił zakupy. Następnie oczekiwała na klatce schodowej budynku, aż wejdzie do mieszkania. Kiedy zorientowała się, że pokrzywdzony przeszedł do innego pomieszczenia i nie zamknął drzwi wejściowych, nacisnęła na klamkę i zabrała z przedpokoju portfel z dokumentami, pieniędzmi oraz kartą bankomatową.

Następnie wałbrzyszanka kilkakrotnie z skorzystała z karty wypłacając pieniądze z bankomatów, a to dlatego, że w portfelu znalazła także zapisany na kartce PIN dostępowy do niej. Podejrzana spowodowała tym samym straty w łącznej kwocie 2 tysięcy złotych na szkodę okradzionego mężczyzny.

31-latka w trakcie czynności procesowych przyznał się kradzieży mienia, 3-krotnego skorzystania z karty bankomatowej oraz 2-krotnego usiłowania wykorzystania jej. Podejrzana stanie kolejny raz przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić dodatkowo 10 lat.

Z uwagi na powyższe zdarzenie wałbrzyscy funkcjonariusze po raz kolejny przypominają:
- Pieniądze, dokumenty, portfele trzymajmy w zamykanej, wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki. Nie korzystajmy z bocznych, zewnętrznych kieszeni, a tym bardziej z tylnej kieszeni spodni.
- Większa sumę pieniędzy podzielmy na mniejsze kwoty i włóżmy do kilku kieszeni naszego ubrania.
- Nie nośmy ze sobą większej gotówki, jeżeli nie jest ona nam potrzebna i zwracajmy uwagę, gdzie chowamy kartę płatniczą.
- Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na noszone przez siebie torebki, które złodziej bardzo łatwo może wyrwać.
- Unikajmy zatłoczonych miejsc, a jeżeli już w nich jesteśmy to, miejmy oczy dookoła głowy. Nie dajmy się zaskoczyć złodziejom.
- Zwracajmy uwagę, kto za nami idzie i w przypadku podejrzanego zachowania innej osoby, to my podejmijmy decyzję o zatrzymaniu się lub skręceniu w miejsce, w którym jest monitoring. Złodzieje często znają topografie miasta i dokonują kradzieży tam, gdzie nie ma kamer, ani świadków.
- Nie zapisujmy kodów dostępowych do kart bankomatowych na kartkach, a tym bardziej nie trzymajmy ich w portfelu.
- Za każdym razem po wejściu do mieszkania zamykajmy drzwi na zamek, aby uniknąć kradzieży na tzw. klamkę.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 14:14
wtorek, 30.6.2020 10:36
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele