komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 21 maja 2019

Wiktora, Kryspina

Wybitni stratedzy. Charyzmatyczni wodzowie - Polscy bogowie wojny

wtorek, 9.4.2019 08:57 , komentarze: 0 , odsłony: 514
kategorie artykułu:

Geniusze, którzy na zawsze odmienili sztukę wojny. Wielcy generałowie, zdolni kreować dzieje i przerysowywać granice mocarstw. Zdobywcy, triumfatorzy, wyzwoliciele: od Kijowa w roku 1000, przez wiktorię wiedeńską roku 1683, po bitwę warszawską 1920 roku. Wielcy Polacy.

Policzym ich, jak ich pobijem – stwierdził Chodkiewicz na widok trzy razy silniejszej szwedzkiej armii pod Kircholmem. Jak powiedział, tak zrobił. Gdy polska jazda uderzyła we wrogie szeregi, nie było co zbierać.


Bijcie się twardo, ale po rycersku – instruował żołnierzy generał Maczek. I tak pokierował pancerną kawalerią, by zamknąć Niemców w morderczym potrzasku, a aliantom otworzyć drogę do Europy.

Mieczów ci u nas dostatek – drwił z Krzyżaków Władysław Jagiełło. Oni myśleli, że mają przeciw sobie prostaka i barbarzyńcę. On – za jednym mistrzowskim pociągnięciem złamał największą potęgę militarną kontynentu.

"Polscy bogowie wojny" to wspólna praca czołowych polskich historyków i publicystów, w tym Kamila Janickiego, Michaela Morysa-Twarowskiego, Marcina Szymaniaka czy Dariusza Kalińskiego. Publikacja została przygotowana przez redakcję najpopularniejszego polskiego magazynu o historii. 

Poznaj losy najwybitniejszych polskich przywódców, którzy odmienili bieg historii!

 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze


CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork