Weekendowe gry MKSu Szczawno-Zdrój

poniedziałek, 4.3.2019 09:14 1779 0

Pierwszy zespół MKS-u Szczawno-Zdrój musiał uznać wyższość gości z Lubawki i przegrał w meczu sparingowym z Orłem Lubawka 1:0. Pomimo dobrej gry podopieczni Piotra Borka schodzili z boiska jako pokonani. Goście z Lubawki byli lepsi o jedną, jedyną bramkę i to oni cieszyli się po 90 minutach z wygranej.
Drugi zespół MKS-u rozegrał sparing z młodzieżą Górnika Wałbrzych, występującą na co dzień w Lidze Dolnośląskiej Juniorów. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 1:1, co zapowiadało ciekawą, drugą połowę. Jak się można było spodziewać, młodzież z Górnika w drugiej połowie "zabiegała" zawodników MKS-u, czego efektem były 3 kolejne bramki i w efekcie zwycięstwo Górników 4:1. MKS musi popracować nad przygotowaniem fizycznym, aby stać się dominującą drużyną w rozgrywkach B-klasy w rundzie rewanżowej.
Pomimo porażki pierwszej i drugiej drużyny MKS-u w meczach sparingowych, jest też pozytywny aspekt w postaci zwycięstwa Old-boyów szczawieńskiego klubu w II Memoriale Mariana Szei organizowanym przez klub GKS Zagłębie Wałbrzych. MKS w finale zwyciężył Górnika Wałbrzych 2:1.
Poniżej foto z meczu MKS II v Górnik Wałbrzych LDJ.