Wniosek Inicjatywy Polska do Prezydenta Miasta Wałbrzycha

wtorek, 24.7.2018 10:56 691 0

Inicjatywa Polska złożyła wniosek do Prezydenta Wałbrzycha o przeznaczenie kwoty 150 tys. zł ze środków rezerwy budżetowej na modernizację pomnika Mikołaja Kopernika w parku im. Tadeusza Kościuszki na Sobięcinie.

Inicjatywa Polska w Wałbrzychu zauważa krok w dobrą stronę, jakim była modernizacja jednej z alejek parku, jednak aby stopniowo odzyskiwał on swój blask potrzeba znacznie większych nakładów finansowych - mowi Mateusz Rambacher, szef struktur wojewódzkich IP - dlatego proponujemy na początek środki z rezerwy budżetowej, a w dalszej perspektywie zmiana strategii inwestycyjnej miasta i zminimalizowanie inwestycji na Piaskowej Górze czy Podzamczu do koniecznego minimum i skierowanie znacznego strumienia środków na takie dzielnice jak Sobięcin, Biały Kamień, Podgórze, Konradów czy Stary Zdrój - dodaje Rambacher.

Miasto musi rozwijać się równomiernie, dlatego apelujemy do Prezydenta o przychylne spojrzenie na starsze dzielnice Naszego miasta - mówi Klaudia Kałmuczak, koordynatorka Inicjatywy Polska w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek