Długi weekend? Nie dla ZUS

wtorek, 30.4.2024 12:31 146 0

Klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą mogli załatwić swoje sprawy w ZUS w długi majowy weekend. W najbliższy czwartek 2 maja, placówki ZUS będą czynne. 

W godz. 8: 00-15:00 pracować będą wszystkie oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Centrum Obsługi Telefonicznej. Osobista wizyta w ZUS to nie jedyna możliwość kontaktu z Zakładem. 

- Zachęcam do załatwiania swoich spraw w ZUS bez wychodzenia z domu za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS lub poprzez aplikację mZUS – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. 

Platforma Usług Elektronicznych ZUS zapewnia wszystkim całodobowy, wygodny i bezpieczny dostęp do usług świadczonych elektronicznie. Indywidualne konto w ZUS, to duże ułatwienie dla wszystkich zarówno przedsiębiorców i osób czynnych zawodowo, jak i każdego, kto chce kontrolować stan swojego konta, składać wnioski i oświadczenia np. o przebywaniu w kwarantannie czy o wypłatę zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem. 

- My już od wielu lat stawiamy na przeniesienie obsługi klientów do sieci. Dzisiaj każdy klient może przy pomocy komputera lub aplikacji mZUS, umawiając wizytę wideo, załatwić lub wyjaśniać z naszymi ekspertami prawie wszystko to, co wcześniej wymagało osobistej wizyty w sali obsługi – mówi Kowalska-Matis. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)