Dęby Wałbrzych popularyzują Petanque podczas Jedlińskiego Dnia Aktywności oraz Spartakiady Związku Niewidomych

piątek, 9.9.2022 10:07 262 0

3 września br. podczas Jedlińskiego Dnia Aktywności Dęby Wałbrzych w składzie Beata Urbaniak i Stanisław Grzesik zagrały dwa pokazowe mecze z Zespołem Kamila Orpla z Jedliny-Zdrój /1:1/, a następnie wraz z kolegami z klubu z Jedliny uczyły grać w bule grupy dzieci, młodzież i dorosłych. Cieszy coraz większe zainteresowanie młodych tym sportem. Radość uczestników konkursów bulowych dała nam ogromną satysfakcję. Zapraszamy na bulodromy do Wałbrzycha i Jedliny-Zdroju.

Dwa dni wcześniej /1 września/ podczas Spartakiady Związku Niewidomych w Walimiu, 'Starsza Kadra Dębów' w składzie Ireneusz Kędzierski, Tadeusz Gałuszkiewicz i Henryk Ziomek wspólnie z Fundacją Wałbrzych 2000 zorganizowała naukę gry w bule, uwzględniając uwarunkowania zdrowotne uczestników. To nie pierwsza tego typu inicjatywa. Zawodnicy naszego klubu znani są z pracy w wolontariacie.

Dęby mają swój wkład w promocję petanki w Wałbrzychu. Najpierw wybudowaliśmy w czynie społecznym bulodromy przy Domach Seniora na Piaskowej Górze i Białym Kamieniu, teraz uczymy gry w bule różne grupy wiekowe.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)