komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 26 lutego 2020

Miroslawa, Aleksandra

Debata o bezpieczeństwie

środa, 15.1.2020 10:07 , komentarze: 0 , odsłony: 191
kategorie artykułu:

13 stycznia 2020 roku w Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbyła się debata społeczna pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". W czasie spotkania funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zaprezentowali założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas", omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przedstawili zasady postępowania - jak nie stać się ofiarą oszustów.

Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Przedstawione zostały zdiagnozowane, w oparciu o przedmiotowe narzędzie, problemy w rejonie osiedla. Kolejnym elementem debaty było omówienie przydatności aplikacji „Moja Komenda”. Dzielnicowi przypomnieli mieszkańcom, że posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe.

Omówione zostały również sposoby zapobiegania przestępstwom dokonywanym na osobach starszych metodą tzw. „na wnuczka”, „na policjanta” oraz pochodnymi.

Na koniec przystąpiono do dialogu z mieszkańcami. Uczestnicy spotkania zgłaszali problemy, jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania oraz rozmawiali o nich z policjantami i funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

Spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią najlepszą okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.

źródło: OSK SM Podzamcze

 

Wasze komentarze

SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele