Dane - cenny majatek każdej firmy

środa, 29.5.2024 12:33 128 0

Każda organizacja wykorzystuje dane, na których pracuje. Firma gromadzi nie tylko swoje dane np. dotyczące dane sprzedaży, produkcji czy HR, ale też często przetwarza dane klientów jak np. ZUS, NFZ czy banki. Jej obowiązkiem jest więc te wszystkie dane odpowiednio dobrze chronić.

- W dzisiejszych czasach gdy nie wyobrażamy sobie życia bez możliwości załatwiania swoich spraw w sieci – dane to bardzo cenny zasób każdej firmy – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - Każdy kto gromadzi dane swoich klientów ma obowiązek te dane chronić. Jak to skutecznie robić będzie się można dowiedzieć w czasie naszego seminarium  – dodaje.

Ochrona danych osobowych to inaczej ochrona wszystkich informacji, które dotyczą osób fizycznych i przetwarzane są przez podmioty dysponujące tymi informacjami. Informacje takie mogą stanowić cały zbiór danych, ale również mogą być pojedynczymi informacjami. Obowiązek ochrony danych osobowych jest regulowany przepisami. Do takiej ochrony ma prawo każda osoba. Ponadto ochrona danych osobowych to również zabezpieczenie przed utratą, wyciekiem, czy przed wykorzystaniem przez osoby nieupoważnione.

Seminarium poświęcone obowiązkom wynikającym z gromadzenia danych i sposobom ochrony danych osobowych odbędzie się 19 czerwca o godz. 10.00 w siedzibie oddziału ZUS we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)