Czwartkowe działania „Prędkość” i jedno zatrzymane prawo jazdy

piątek, 8.10.2021 11:01 263 0

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nadmierna prędkość są częstymi przyczynami wypadków drogowych. Ostatnio właśnie do takiego zdarzenia doszło w Głuszycy Górnej. Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego prowadzą więc na co dzień wzmożone działania, aby eliminować z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie. W czwartek na terenie miasta oraz powiatu wałbrzyskiego odbyła się kolejna akcja pn. „Prędkość”. Jedna osoba utraciła uprawnienia na najbliższe trzy miesiące za jej przekroczenie o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.

W trakcie działań 20 funkcjonariuszy dokonało 84 kontroli drogowych i ujawniło 40 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze objęli swoim działaniem Wałbrzych oraz powiat wałbrzyski, realizując zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych.

W tym dniu jedna osoba utraciła uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Do kontroli drogowej doszło po godzinie 13:00. Mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego poruszał się samochodem osobowym ul. Sikorskiego w Wałbrzychu z prędkością 102 km/h.

W czwartek policjanci odnotowali siedem zdarzeń drogowych. Doszło do jednego, na szczęście niegroźnego w skutkach, wypadku.

Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)