Cztery poszukiwane osoby schwytane w jeden dzień. Trzy z nich trafią prosto do więzienia za kradzieże i przestępstwa narkotykowe

wtorek, 30.5.2023 15:55 357 0

Cztery kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości, które powinny odbywać karę pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa, zostały w poniedziałek 29 maja zatrzymane przez wałbrzyskich policjantów. Trzy z nich trafiły już do Aresztu Śledczego w Świdnicy, czwarta decyzją sądu ostatecznie odbywać będzie karę w systemie dozoru elektronicznego. Skazani, którzy swój najbliższy czas spędzą w więzieniu, w zależności od wyroku sądowego, mają do odsiadki od sześciu miesięcy do trzech lat za różne przestępstwa.

Pierwszy z poszukiwanych wpadł w ręce policjantów prewencji drugiego komisariatu w poniedziałek o poranku. Policjanci zatrzymali 36-latka w jednym z mieszkań przy ul. Niepodległości. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Żarach mężczyzna ma spędzić w więzieniu trzy najbliższe lata za kradzieże i kradzieże z włamaniami.

Przed godziną 13.00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy udali się natomiast na interwencję domową na ul. 11 listopada w Wałbrzychu. Podczas prowadzonych czynności ustalili, że przebywający w mieszkaniu mężczyzna jest poszukiwany. Tym samym mundurowi zatrzymali 39-letniego wałbrzyszanina, który na najbliższe dziesięć miesięcy trafi do celi zakładu karnego, gdyż został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzych za zniszczenie mienia.

Około godziny 16.30 w ręce patrolu ogniwa wywiadowców przy ul. Św. Barbary na Sobięcinie wpadła natomiast 46-latka, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu powinna spędzić w więzieniu 6 miesięcy za przestępstwa narkotykowe.

Wieczór to czwarta zatrzymana osoba poszukiwana, w tym druga kobieta. Tym razem 24-letnia wałbrzyszanka wpadł w ręce innych policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu. Kobieta została skazana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za kradzieże i najbliższe 5 miesięcy miała spędzić w więzieniu. W tym dni jednak sąd postanowił o odbywaniu przez kobietę wyroku w systemie dozoru elektronicznego w miejscu zamieszkania.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)