Cztery osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków

czwartek, 7.10.2021 10:15 226 0

Cztery osoby zostały zatrzymane za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany oraz środków psychotropowych w postaci amfetaminy. To wynik przeprowadzonej wczoraj przez policjantów z Wałbrzycha akcji. 

5 października około godziny 11:00 przy ul. Ceglanej w Wałbrzychu policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy postanowili przeprowadzić kontrolę drogową pojazdu, w którym jechało trzech młodych mężczyzn. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli przy pasażerach - 18 i 19-latku – a następnie zabezpieczyli narkotyki w postaci amfetaminy oraz marihuany.

Przed godziną 20:00 funkcjonariusze zespołu wywiadowców postanowili przeprowadzić interwencję przy ul. Głównej w Wałbrzychu. To właśnie tam zauważyli młodego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. 22-letni mieszkaniec naszego miasta ostatecznie dobrowolnie wydał policjantom dwa woreczki z narkotykami, które posiadał przy sobie. Okazało się, że podejrzany również był w posiadaniu marihuany oraz amfetaminy.

We wtorek przed godziną 23:00 natomiast jeszcze funkcjonariusze prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu dokonali kontroli drogowej na ul. Broniewskiego w Wałbrzychu i ujawnili niewielkie ilości marihuany przy 19-letnim mieszkańcu Wałbrzycha. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierował on pojazdem pod wpływem narkotyków, funkcjonariusze zlecili w placówce medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych, aby procesowo potwierdzić ten fakt.

Za posiadanie środków odurzających lub psychotropowych wszystkie osoby odpowiedzą teraz przed sądem. Wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)