Cztery osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków tylko jednego wieczora

sobota, 10.9.2022 12:15 389 0

Tylko wczorajszego wieczora cztery kolejne osoby zostały zatrzymane za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających przez wałbrzyskich policjantów. 45-letnia kobieta była w posiadaniu sporej ilości amfetaminy, a jako że działała w warunkach recydywy, grozi jej teraz kara 15 lat pozbawienia wolności. Pozostali podejrzani za popełnione czyny narkotykowe mogą trafić za kraty więzienia na 3 lata. Funkcjonariusze zapowiadają dalsze, codzienne działania mające na celu walkę z tego typu przestępczością.

W czwartek po godzinie 15:00 policjanci ogniwa wywiadowców wałbrzyskiej komendy udali się na Biały Kamień, gdzie na klatce schodowej jednego z budynków zastali kompletnie pijanego 36-letniego wałbrzyszanina, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Mężczyzna w zajmowanym przez siebie mieszkaniu, na podstawce zrobionej z płyty kompaktowej, miał wysypany biały proszek. Badanie wykazało, że była to amfetamina. Za popełnione przestępstwo narkotykowe podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dwie godziny później inni funkcjonariusze tego samego pionu, odwiedzili kolejną posesję w tej samej dzielnicy. Tam zatrzymali 42-latka. Mężczyzna miał przy sobie zawiniątko z białym proszkiem, a w mieszkaniu zielony susz roślinny. Badania potwierdziły, że były to kolejno środki psychotropowe w postaci amfetaminy i środki odurzające w postaci marihuany. I on teraz może spędzić w więzieniu 3 lata.

W tym samym czasie policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zapukali do jednego z mieszkań na Sobięcinie, gdzie zastali 45-latkę. Kobieta, po tym jak odwiedzili ją mundurowi, próbowała narkotyki wrzucić do zlewu. Nie zdążyła, a policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 330 porcji handlowych amfetaminy. Jako że wałbrzyszanka działała w warunkach powrotu do przestępstwa, objęta została decyzją prokuratury dozorem policyjnym. Grozi jej teraz kara aż 15 lat więzienia.

Ostatnia zatrzymana wczorajszego dnia za posiadanie narkotyków osoba wpadła w ręce kolejnych policyjnych wywiadowców po godzinie 19:00 na Nowym Mieście. To właśnie do jednego z mieszkań w tej dzielnicy zapukali mundurowi i w wyniku przeszukania znaleźli tam dwa foliowe woreczki. W jednym były kryształki, które okazały się metamfetaminą, a w drugim zielony susz, czyli marihuana. Teraz i tego mężczyznę czeka sprawa sądowa. Grożą mu 3 lata „odsiadki”.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)