Cztery osoby zatrzymane za narkotyki

czwartek, 11.1.2024 12:10 431 0

Tylko od wczoraj policjanci z naszego miasta oraz ci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali łącznie cztery osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające, bądź psychotropowe. Za przestępstwa narkotykowe podejrzani mogą teraz trafić za karty więzienia na najbliższe trzy lata. 

We wtorkowe popołudnie policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, podczas patrolu tej miejscowości, na jednej z głównych ulic zauważyli znanego im mężczyznę i postanowili sprawdzić, czy 25-latek nie posiada narkotyków. Szybko potwierdziło się, że boguszowianin miał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Podejrzany podczas późniejszego przesłuchania usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Tego samego dnia funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu patrolowali rejon Szczawienka. Po godzinie 18:00 na terenie jednej z posesji skontrolowali młodego mężczyznę pod kątem posiadania substancji zabronionych prawem. W toku kontroli osobistej znaleźli przy 23-letnim wałbrzyszaninie niewielkie ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy.

Po godzinie 20:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu odwiedzili natomiast jedno z mieszkań na Białym Kamieniu. To właśnie tam mundurowi zatrzymali 24-latka. W tym przypadku szybko wyszło na jaw, że wałbrzyszanin ukrywał w jednym z pomieszczeń zielony susz rośliny. Tester narkotykowy wykazał, że była to marihuana. Mężczyzna noc spędził w celi w wałbrzyskiej komendzie. W środowe przedpołudnie usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Dzisiaj przed godziną 11:00 dzielnicowi drugiego komisariatu zauważyli na jednej z ulic Podgórza 27-letniego wałbrzyszanina, którego też podejrzewali o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu mundurowi również znaleźli słoik z zielonym suszem roślinnym. Tester wykazał, że była to marihuana. Mężczyzna dzisiaj po południu podczas dalszych czynności procesowych usłyszy zarzut posiadania narkotyków.

O losie wszystkich zatrzymanych zadecyduje teraz sąd. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)