Cztery osoby zatrzymane za narkotyki

piątek, 12.8.2022 16:21 189 0

Tylko do środowego popołudnia wałbrzyscy policjanci zatrzymali kolejne cztery osoby za przestępstwa narkotykowe. Przez mundurowych zabezpieczone zostały środki psychotropowe w postaci amfetaminy i metamfetaminy, a także środki odurzające w postaci marihuany. Jeden z zatrzymanych – 17-latek - kierował dodatkowo bez uprawnień samochodem osobowym, najprawdopodobniej właśnie pod wpływem narkotyków. Wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanym mężczyznom grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3. O ich losie zadecyduje sąd.

10 sierpnia około godziny 15:00 funkcjonariusze wydziału prewencji pierwszego komisariatu udali się na Piaskową Górę, gdzie na jednej z ulic zatrzymali przebywającego tam 36-latka. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że mężczyzna ukrywa przy sobie narkotyki. Okazało się, że wałbrzyszanin w wierzchniej odzieży miał tzw. skręty, a w zajmowanym przez siebie mieszkaniu większe ilości marihuany.

Tego samego dnia przed godziną 21:00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy, realizując informacje własne, odwiedzili Glinno w gminie Walim. Tam, na terenie jednej z posesji, zastali 22-latkę, która na widok patrolu zaczęła dziwnie się zachowywać. Chwilę później potwierdziło się, czym było podyktowane nietypowe zachowanie młodej kobiety. Mieszkanka powiatu wałbrzyskiego miała w mieszkaniu woreczek strunowy z białym proszkiem, który ostatecznie okazał się amfetaminą.

W czwartek przed godziną 21:00 funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu patrolowali rejon Białego Kamienia. To właśnie na jednej z ulic w tej miejscowości zauważyli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie środków zabronionych prawem. Podczas czynności okazało się, że 26-letni mieszkaniec Wałbrzycha również miał przy sobie narkotyki, ale w postaci marihuany.

Dzisiaj po północy natomiast policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy przeprowadzili kontrolę drogową, podczas której ustalili, że samochodem osobowym kierował nieposiadający uprawnień 17-latek. Dodatkowo okazało się, że młody wałbrzyszanin miał przy sobie niewielkie ilości metamfetaminy i najprawdopodobniej kierował pod jej wpływem. Dlatego też mundurowi zlecili w szpitalu pracownikom placówki medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych, celem potwierdzenia procesowego tego faktu

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)