Cztery osoby zatrzymane z narkotykami

wtorek, 28.3.2023 16:15 609 0

Cztery osoby zostały zatrzymane w miniony weekend za posiadanie narkotyków. Tym razem z czarnego rynku znikają kolejne porcje amfetaminy. Jeden z mężczyzn dodatkowo był poszukiwany, gdyż został skazany przez sąd na karę pozbawienia wolności za przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej oraz za naruszenie miru domowego. Na podstawie obu wyroków w więzieniu spędzi teraz łącznie ponad rok.

24 marca około godziny 17.00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy udali się do Boguszowa-Gorc, gdzie na jednej z ulic tej miejscowości zauważyli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Podczas wykonywanych czynności mundurowi znaleźli w podręcznej saszetce należącej do 22-latka zawiniątko foliowe. Były w nim niewielkie ilości amfetaminy. Podejrzany już usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Przyznał się do winy i złożył stosowne wyjaśnienia.

Dwie godziny później policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedną z posesji w centrum miasta, gdzie zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Przy legitymowanym mężczyźnie mundurowi podczas kontroli osobistej znaleźli niewielkie ilości amfetaminy. Ale to nie był jedyny problem mężczyzny. Okazało się, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, gdyż wcześniej przywłaszczył sobie cudzą rzecz ruchomą oraz naruszył mir domowy. Dzisiaj 30-latek trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd przewieziony zostanie do więzienia, gdzie spędzi najbliższy rok i dwa miesiące. Do tych wyroków dojdzie jednak kolejny za posiadanie środków psychotropowych.

W niedzielę przed południem funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu patrolowali rejon dzielnicy Nowe Miasto. To właśnie na terenie jednej z posesji w tej dzielnicy zauważyli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. 27-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego ukrywał przy sobie zawiniątko z białym proszkiem. Badanie wykazało, że mężczyzna również miał amfetaminę. Podczas czynności procesowych również usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Tego samego dnia po godzinie 18.00 doszło natomiast do zatrzymania ostatniego z mężczyzn za przestępstwo narkotykowe. Dzielnicowi pierwszego komisariatu skontrolowali jedną z posesji na Szczawienku, gdzie w miejscu zamieszkania zastali 43-latka. Mundurowi także znaleźli przy mężczyźnie zawiniątko z białym proszkiem. Po przebadaniu u technika kryminalistki okazało się, że była to także amfetamina. Wałbrzyszanin już usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

W związku z weekendowymi zatrzymaniami informujemy, że funkcjonariusze narkotykom mówią stanowcze nie i prowadzą praktycznie codzienne działania zwalczające tego rodzaju przestępczości. Przypominamy, że za przestępstwa tego typu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania znacznej ilości substancji odurzających lub psychotropowych oraz za handel nimi można natomiast trafić za karaty więzienia na 10 lat.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)