Cztery osoby zatrzymane z narkotykami, w tym jedna poszukiwana dwoma listami gończymi

środa, 31.3.2021 11:42 188 0

Tylko podczas ostatnich dwóch dni kolejne cztery osoby zatrzymali za posiadanie amfetaminy lub marihuany wałbrzyscy policjanci. W trakcie jednej z interwencji w ręce funkcjonariuszy wpadł poszukiwany dwoma listami gończymi za tego typu przestępstwa 41-latek. Mężczyzna już został przewieziony do aresztu śledczego, skąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju.

28 marca po północy na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym kierował 18-latek. W trakcie wykonywanych czynności policjanci znaleźli przy młodym wałbrzyszaninie narkotyki w postaci marihuany. Jako że istniało uzasadnione podejrzenie, iż mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem tych środków odurzających, mundurowi zlecili w placówce medycznej pobranie od 18-latka krwi do badań laboratoryjnych. Tego samego dnia, ale o godzinie 19:30, patrol prewencji drugiego komisariatu legitymował przy ul. Długiej w Wałbrzychu 26-latka. Mężczyzna ten posiadał przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Tuż po północy w ręce funkcjonariuszy prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu wpadł natomiast 41-letni wałbrzyszanin. W trakcie czynności mundurowi znaleźli u mężczyzny substancję psychotropową w postaci amfetaminy. Policjanci ustalili, że podejrzany jest poszukiwany dwoma listami gończymi za popełnione wcześniej przestępstwa narkotykowe, dlatego też ostatecznie przewieźli go do aresztu śledczego, skąd zostanie przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe półtora roku. Narkotyki w postaci amfetaminy – w poniedziałek przed godziną 8:00 - znaleźli jeszcze przy 27-latku inni policjanci drugiego komisariatu. Do zdarzenia doszło przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu.

Teraz czterem zatrzymanym mężczyznom za posiadanie środków psychotropowych lub odurzających może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3. O losie podejrzanych zadecyduje sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz