Cztery osoby z narkotykami zatrzymane. Dwie z nich były nieletnie

sobota, 4.3.2023 11:39 715 0

Tylko w ciągu czwartkowego popołudnia, 2 marca policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali kolejne cztery osoby, które posiadały przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy lub odurzające w postaci marihuany - w tym jedną osobę nieletnią. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze nie osobom zajmującym się tym nielegalnym procederem i przypominają, że prowadzą codzienne działania mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Do pierwszej interwencji doszło w czwartek koło południa w dzielnicy Rusinowa. Funkcjonariusze kryminalni oraz prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy sprawdzili czy narkotyków nie posiada osoba nieletnia. Okazało się, że 15-latka ukrywała niewielkie ilości zielonego suszu w postaci marihuany. Policjanci udowodnili jej także, że już wcześniej wielokrotnie miała kontakt ze środkami odurzającymi.

Kilka godzin później – po godzinie 16.00 - funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedną z posesji na Poniatowie. To właśnie tam przy 20-latku zabezpieczyli niewielkie zawiniątko ze środkami psychotropowymi. Badanie białego proszku wykazało, że tym razem była to amfetamina.

Nie minęła godzina, a w ręce mundurowych z Boguszowa-Gorc wpadła kolejna osoba z narkotykami. Funkcjonariusze podczas patrolu miejscowości Jaczków zauważyli młodego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadania substancji odurzających. Ostatecznie i przy 17-latku policjanci znaleźli niewielki woreczek foliowy z zielonym suszem w postaci marihuany, szklaną lufkę oraz podręczny młynek.

W tym samym czasie na Sobięcinie funkcjonariusze drugiego komisariatu zatrzymali jeszcze 30-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna na widok policjantów zaczął zachowywać się nerwowo. Narkotyki w postaci marihuany miał ukryte w rękawie kurtki.

Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Trzech odpowie za popełnienie przestępstwa, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. O losie nieletniej, która w ten sposób popełniła czyny karalne, zadecyduje sąd rodzinny. Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)