komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Czterech przestępców drogowych w rękach policji

poniedziałek, 23.11.2020 10:32 , komentarze: 0 , odsłony: 130
kategorie artykułu:

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze wyeliminowali w minioną sobotę z ruchu dwoje kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna posiadał dodatkowo aktywny zakaz kierowania pojazdami. Tego samego dnia dwóch innych przestępców drogowych wpadło w ręce policjantów podczas jazdy pomimo orzeczonych w stosunku do nich zakazów prowadzenia pojazdów.

W sobotę tuż po północy policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali w Czarnym Borze na ul. Skalników 30-latka, który poruszał się samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mieszkańca powiatu kamiennogórskiego 0,74 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada również aktywny od 2016 roku zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczony przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze.

Tej samej nocy – kilkadziesiąt minut później - funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 24-latka. Jechał on ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju samochodem osobowym pomimo zakazu kierowania pojazdami wydanego w 2018 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Około godziny 16:30 w ręce innych policjantów „drogówki” – tym razem na ul. Sienkiewicza w Jedlinie-Zdroju – wpadł 24-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna miał aktywny od tego roku zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, a także wydaną przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Po godzinie 17:00 -funkcjonariusze ruchu drogowego - bezpośrednio po zgłoszeniu - zatrzymali jeszcze na ul. Długiej w Wałbrzychu 46-latkę. Wałbrzyszanka wsiadła do samochodu będąc pod wpływem alkoholu. W jej przypadku badanie wykazało 2,35 promila alkoholu w organizmie.

Teraz wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, bądź pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami można trafić za kraty więzienia na 2 lata. Za poruszanie się samochodem pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami grozi natomiast kara pozbawienia wolności do lat 5. Po raz kolejny przypominamy najważniejsze zasady, które cechują rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę! Nie mam uprawnień, bądź straciłem uprawnienia, także nie jadę!

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.1.2021 09:47
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele