Czterech poszukiwanych zatrzymanych w świąteczny weekend. Za jakie przestępstwa odpowiedzą?

wtorek, 2.4.2024 12:57 377 0

Miniony świąteczny weekend to czworo zatrzymanych przez policjantów z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego poszukiwanych. Jeden z mężczyzn ma do odsiadki roczny wyrok zasądzony przez sąd za przestępstwa narkotykowe, a jedna z kobiet spędzi za kratami celi pół roku w związku z tzw. niealimentacją. Pozostała dwójka unikała stawienia się przed prokuraturą do prowadzonych przeciwko nim postępowań karnych związanych z oszustwami. Po wykonanych niezbędnych czynnościach oboje zostali zwolnieni.

Pierwszą z zatrzymanych osób była 36-latka, która w sobotę, 30 marca o poranku, około godziny 8:00 została zatrzymana przez dzielnicowych Komisariatu Policji w Głuszycy w jednym z mieszkań przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu skazał kobietę za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego i najbliższe sześć miesięcy spędzi ona w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu, do którego jeszcze tego samego dnia została przewieziona.

Dwie godziny później, dzielnicowi drugiego komisariatu udali się na ul. Średnią na Sobięcin, gdzie w ich ręce w jednym z mieszkań wpadła 54-latka. Kobieta była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową Wrocław-Krzyki Zachód. A chodziło o prowadzone przeciwko niej postępowanie w sprawie oszustw popełnionych na terenie stolicy Dolnego Śląska. Po wykonanych czynnościach wałbrzyszanka została ostatecznie zwolniona do miejsca zamieszkania.

Trzeci z zatrzymanych wpadł w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu tego samego dnia po godzinie 19.00, kiedy szedł ulicą Długą na Piaskowej Górze. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mieszkaniec naszego miasta był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Strzelinie również celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. I w tym przypadku chodziło o aktualnie prowadzone przez tą jednostkę postępowanie karne w sprawie oszustw.

W niedzielę, 31 marca około godziny 17.00 działania poszukiwawcze przeprowadzili także funkcjonariusze Posterunku Policji w Mieroszowie. Efektem akcji było zatrzymanie w mieszkaniu przy ul. Kopernika w tej miejscowości 35-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze roku za przestępstwa narkotykowe. Mieroszowianin resztę długiego weekendu spędził w policyjnej celi, a dzisiaj przed południem trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.

- Przypominamy, że każdy kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, a także unika stawienia się przed organem procesowym, musi się liczyć z zatrzymaniem i przymusowym doprowadzeniem do wyznaczonej jednostki, bądź pobytem w zakładzie karnym - przypomina kom. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)