Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

środa, 5.5.2021 13:34 188 0

Wałbrzyscy policjanci wyeliminowali w miniony weekend z ruchu troje kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów pod wpływem alkoholu oraz rowerzystę, który miał prawie 3 promila tej substancji organizmie.

Policjanci z jedynki w sobotę kilka minut po godzinie 22:00 na ul. Jana Pawła II w Wałbrzychu zatrzymali 46-letniego wałbrzyszanina, który kierował samochodem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia parę minut po północy policjanci ogniwa wywiadowczego zatrzymali 39-latka, który kierował w Wałbrzychu na ul. 11 Listopada samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny 1,78 promila tej substancji w organizmie. Ponadto kierował pojazdem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanym w 2017 roku. Kilka godzin wcześniej tym razem w Głuszycy na ul. Mazurskiej o godzinie 17:55 policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna kierował po drodze publicznej rowerem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę po godzinie 17:00 w ręce policjantów z wałbrzyskiej prewencji na gorącym uczynku przestępstwa przy ul. II Armii w Wałbrzychu wpadł 33-letni mieszkaniec mieszkaniec Wąłbrzycha. Jechał on samochodem osobowym mając w organizmie 1,36 promila alkoholu. Funkcjonariusze również zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za popełnione czyny troje sprawców przestępstw drogowych odpowie teraz przed sądem. Wszystkim grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Natomiast nietrzeźwemu rowerzyście grozi kara grzywny do 5 tys. złotych lub kara aresztu, dodtkowo sąd może orzec rónież zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne w granicach od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz