Czterech nieletnich zatrzymanych za dokonanie rozboju na swoim rówieśniku

środa, 10.8.2022 14:19 327 0

Policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali czterech nieletnich wałbrzyszan w wieku od 13 do 14 lat, którzy dokonali rozboju na swoim rówieśniku. Nastolatkowie w minioną niedzielę najpierw pobili pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu hulajnogę, którą funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy w trakcie prowadzonych czynności ostatecznie odzyskali.

7 sierpnia przed godziną 19:00 dyżurny pierwszego komisariatu otrzymał zgłoszenie o rozboju dokonanym na 12-letnim mieszkańcu Podzamcza. Kilku młodych sprawców przestępstwa chwilę wcześniej przy ul. Senatorskiej miało najpierw pobić małoletniego, któremu na szczęście nic poważnego się nie stało, by ostatecznie ukraść mu hulajnogę o wartości 2700 złotych.

Policjanci bezpośrednio po uzyskaniu niezbędnych informacji rozpoczęli poszukiwania nieletnich i już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali podejrzewanych o ten czyn wałbrzyszan – trzech 13-latków i jednego 14-latka - na terenie Piaskowej Góry i Podzamcza. W trakcie czynności mundurowi odnaleźli także skradzioną hulajnogę, którą sprawcy ukryli za jednym z garaży.

Wszyscy zatrzymani nastolatkowie przyznali się do winy. Za popełnienie czynu karalnego odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym. Na najbliższe lata mogą teraz trafić do zakładu poprawczego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)