Czterech kolejnych przestępców drogowych zatrzymanych

piątek, 30.4.2021 11:35 141 0

Czterech przestępców drogowych, którzy nie posiadali prawa jazdy, zatrzymali w środę i czwartek wałbrzyscy i głuszyccy policjanci. Dwóch z mężczyzn poruszało się pojazdami pomimo cofniętych uprawnień, a dwóch kolejnych z wydanym przez sąd zakazami.

Pierwszy z przestępców drogowych poruszał się samochodem osobowym w środę pomimo wydanej 27 kwietnia, czyli dzień wcześniej, przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. 26-letni mieszkaniec Glinna został zatrzymany po godzinie 16:30 przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Głuszycy na ul. Wyszyńskiego w Walimiu.

Drugi z mężczyzn wpadł w ręce policjantów ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy tego samego dnia o godzinie 19:00 na ul. Żeromskiego w Wałbrzychu. On również jechał samochodem osobowym. 28-latek miał wydany w tym roku zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj przed godziną 18:00 natomiast funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na al. Podwale w Wałbrzychu 32-latka. W jego przypadku Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w zeszłym roku wydał już dwa wyroki zakazujące mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Ostatnia z osób wpadła w ręce policjantów tego samego pionu o godzinie 19:30. 35-letni kierujący kierował samochodem osobowym na ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu pomimo cofniętych w 2015 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci po raz kolejny przypominają:
W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego, który nigdy nie posiadał uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, a ten natomiast ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz