komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 26 lutego 2021

Miroslawa, Aleksandra


Czterech kierujących "na zakazie" zatrzymanych jednego dnia

poniedziałek, 15.2.2021 12:03 , komentarze: 0 , odsłony: 252
kategorie artykułu:

Wałbrzyscy policjanci codziennie sprawdzają uprawnienia do kierowania pojazdami. Tylko w samą niedzielę zatrzymali kolejnych czterech kierujących w wydanymi przez sąd tzw. „zakazami”. Jeden z mężczyzn miał dodatkowo decyzją starosty cofnięte uprawnienia. Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że w przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu do kierowania pojazdami sprawca odpowiada za przestępstwo i może trafić do więzienia na 5 lat i otrzymać dodatkowo karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Do pierwszej z kontroli doszło w niedzielę po godzinie 2 w nocy. 23-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił w ręce policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, kiedy na ul. Kosynierów w tej miejscowości jechał samochodem osobowym. Mężczyzna miał orzeczony w 2020 roku zakaz kierowania pojazdami.

Dwie godziny później funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Ceglanej w Wałbrzychu 32-letniego wałbrzyszanina również jadącego samochodem osobowym. I w tym przypadku mężczyzna miał orzeczony w poprzednim roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania pojazdami.

Przed godzina 13:00 inny patrol ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w Unisławiu Śląskim kontrolował 48-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna poruszał się samochodem osobowym pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2020 roku zakazu kierowania pojazdami oraz pomimo cofniętych wcześniej decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego uprawnień.

Ostatni z zatrzymanych na zakazie sądowym wpadł w niedzielę przed godziną 16:00. 26-letni wałbrzyszanin był kontrolowany przez policjantów ruchu drogowego na ul. Leśnej w Głuszycy. W trakcie legitymowania okazało się, że podejrzany również ma wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu - ale od 2019 roku - zakaz kierowania pojazdami.

Apelujemy! Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie posiadały nigdy uprawnień, z różnych powodów utraciły wcześniej prawo jazdy, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
środa, 24.2.2021 10:59
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele