Czołowe zderzenie dwóch pojazdów

wtorek, 17.11.2020 09:08 750 0

Wałbrzyscy policjanci kolejny raz apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W minioną sobotę na krętej drodze prowadzącej z Olszyńca do Wałbrzycha doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. W wyniku wypadku trzy osoby trafiły do szpitala.

Przed godziną 11:00 18-letni kierujący samochodem osobowym - jadąc od strony Wałbrzycha do Olszyńca - na łuku drogi w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, przeciął oś jezdni i zderzył się czołowo z innym samochodem osobowym, którym kierowała 36-latka. Trzem osobom zespół ratownictwa udzielił pomocy medycznej. Ostatecznie poszkodowani z obrażeniami nie zagrażającymi ich życiu trafili do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcy zdarzenia prawo jazdy za pokwitowaniem i ustalili podczas wykonywanych czynności, że oboje kierujący byli trzeźwi.

W związku z tym zdarzeniem przypominamy o kolejnych przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Wszystkim kierującym przypominamy również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz