Czech Cybertron 2024

środa, 6.3.2024 10:48 125 0

Zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z terenu Dolnego Śląska do udziału w eliminacjach do „Czech Cybertron 2024”. Celem eliminacji jest wyłonienie najlepszych uczniów, którzy następnie wezmą udział w wielkim finale Czech Cybertron 2024, który odbędzie się w Czechach, w regionie Kralovohradeckim. 

Cybertron to zespołowa grywalizacja informatyczna, sprawdzająca umiejętności informatyczne i zdolności kreatywnego rozwiązywania problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej. Jest to inicjatywa, podejmowana w ramach współpracy Dolnego Śląska i Kraju Kralovohradeckiego, a od ubiegłego roku również słowackiego regionu Bańska Bystrzyca. 

Samorząd Województwa Dolnośląskiego współpracuje z czeskim regionem Kralovohradeckim w obszarze edukacji. W ramach tej współpracy organizowane są wydarzenia oraz wymiany młodzieży między naszymi regionami. Jednym z takich wydarzeń jest właśnie Cybertron, który na zmianę odbywa się na Dolnym Śląsku oraz w Kraju Kralovohradeckim. 

Cyberbezpieczeństwo obecnie nabiera szczególnego znaczenia, dlatego przygotowaliśmy wydarzenie, które ma przede wszystkim zachęcić młodych ludzi do zgłębiania wiedzy w obszarze współczesnych zagrożeń cyfrowych i do podejmowania tej ścieżki kształcenia. Biorąc udział w Cybertronie, uczniowie mają możliwość rozwoju informatycznych zainteresowań pod okiem ekspertów. Jest to również świetna okazja, do nawiązania nowych relacji z rówieśnikami – mówi Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

We wrześniu ubiegłego roku na Politechnice Wrocławskiej odbył się finał dolnośląskiej edycji Cybertronu. W zawodach wzięli udział uczniowie z dolnośląskich szkół, uczniowie z Kraju Kralovohradeckiego oraz po raz pierwszy uczniowie z regionu Bańska Bystrzyca, którzy okazali się najlepsi w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach. Polsko-czesko-słowackie drużyny zdobywały wskazówki rozmieszczone na terenie wrocławskiego kampusu i starały się utrzymać integralność infrastruktury krytycznej. 

Warunkiem koniecznym przystąpienia do eliminacji jest zgłoszenie uczestników na stronie www.cybertron.edu.pl.  Termin zgłoszeń trwa: od 4 marca 2024 r. do 18 marca 2024 r.

Eliminacje odbędą się w trybie online w dniach od 23 do 24 marca 2024 r.

Nagrodą dla laureatów eliminacji będzie wyjazd do Czech oraz udział w finale „Czech Cybertron 2024” w dniach 8 - 10 kwietnia 2024 r. Do eliminacji mogą zgłaszać się uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z Dolnego Śląska. W ramach eliminacji wyłonionych zostanie 10 osób, które zmierzą się ze swoimi rówieśnikami w Czechach.

Ogłoszenie wyników eliminacji nastąpi: do 29 marca 2024 r.  na stronie www.cybertron.edu.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (zapewniamy nocleg oraz wyżywienie). Do udziału w wydarzeniu zapraszamy również nauczycieli. Każdej drużynie będzie mógł towarzyszyć jeden opiekun.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)