Czas na finisz rozgrywek o Mistrzostwo Dolnego Śląska!

piątek, 9.1.2015 16:00 935 0

Najtrudniejsze zadanie czeka juniorów Victorii PWSZ. Oni zaczynają już finisz swoich rozgrywek o Mistrzostwo Dolnego Śląska. Zagrają ostatnie dwa mecze, ale z trzytygodniową przerwą między nimi. Jednak ten najbliższy mecz z Cuprum jest najważniejszy, bo może decydować o wicemistrzostwie województwa.  Obecnie drugie miejsce zajmuje Cuprum, które ma punkt przewagi nad Victorią PWSZ. Jeżeli lubinianie wygrają, to praktycznie już zapewnią sobie drugie miejsce, bo oba zespoły mają przed sobą jeszcze po dwa spotkania. Wówczas naszym juniorom pozostanie już tylko obrona trzeciego miejsca, które oznacza brązowy medal i awans do ćwierćfinałów MPJ.  O to wcale może nie być tak łatwo, bo Spartakus co prawda ma 4 punkty mniej, ale zagra o jeden mecz więcej od wałbrzyszan. Dlatego może dojść do sytuacji, że dopiero ostatni mecz 1.02 Victoria PWSZ – Spartakus zadecyduje o ostatecznym układzie miejsc na najniższym podium. Nasi juniorzy bardzo sobie ułatwią sprawę … wygraną w Lubinie. Wówczas utrzymają przewagę nad Jaworem, a  w przypadku wygranej miną nawet w tabeli Cuprum. Jest więc o co walczyć, juniorzy grają w niedzielę o godz. 12. Mógł Ikar Legnica (jest 6.  w tabeli) wygrać z Cuprum, tym bardziej mogą i nasi juniorzy.

W sobotę zagrają, jako pierwsi z druzyn Victorii PWSZ, swoj ligowy mecz w 2015 roku nasi kadeci. Oni są już w finale MDŚ i zagrają swoją drugą kolejkę. Po wygranej w Bielawie 3;2 jadą w sobotę do Legnicy na mecz z Ikarem. Stawka duża, bo drugie zwycięstwo praktycznie zapewni nam drugie miejsce w tabeli i tytuł wicemistrzowski z dużymi szansami na złoty medal. Decydujące wydają się bowiem spotkania z Gwardią  Wrocław, która wcześniej gładko wygrała 3:0 właśnie z Ikarem.  Przedłużeniem szans na grę o mistrzostwo jest właśnie zwycięstwo w Legnicy. Tam mecz zacznie się o godz. 11.

W sobotę zagrają tez swój bardzo ważny mecz seniorzy, o godz. 18 z Krispolem w Aqua-Zdrój. O pojedynku z Krispolem już pisaliśmy poprzednio i napiszemy więcej przed meczem.  Dzisiaj warto przypomnieć, że w czasie tego spotkania w holu hali będzie mieć miejsce impreza Volley Kinder dla dzieci w wieku 5-12 lat, z elementami zabawy i nauki gry w siatkówkę dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, prowadzona przez trenera Piotra Wierzbickiego. Zachęcamy rodziców, by na sobotnie spotkanie zabrali ze sobą dzieci. Teraz czas na młodzików (na zdjęciu). Oni wracają do ligi po miesięcznej przerwie i zagrają swój ostatni turniej eliminacyjny, którego są gospodarzem w hali ZS4 na Piaskowej Górze przy ul. Sokołowskiego. Zaczynają od spotkania z Ren But Złotoryja, jak wygrają jednego seta to już zajmują drugie miejsce i wejdą do dolnośląskiego finału. Liczymy, jednak na trzecią wygraną z RenButem. Potem zagrają RenBut z KS Milicz i na koniec Victoria PWSZ zmierzy się z liderem KS Milicz. Nasi już  nie mogą być pierwsi, ale chodzi o prestiżowe zwycięstwo z Miliczem, który podbuduje nasz zespół przed dolnośląskim finałem.

Zapraszamy kibiców na mecze seniorów i młodzików w Wałbrzychu!

źródło: Victoria PWSZ

Dodaj komentarz

Komentarze (0)