Czarnoborska grupa teatralna na czeskiej scenie

poniedziałek, 11.10.2021 08:53 224 0

Od początku września w Bibliotece+Centrum Kultury w Czarnym Borze znów zrobiło się gwarno, wesoło i twórczo. Do artystycznych zajęć powróciły zarówno dzieci jak i dorośli.

A jest w czym wybierać. Dla dorosłych zumba, aerobik, Dyskusyjny Klub Książki, dla seniorów UTW, a dla dzieci taniec, eksperymenty z nauką, zajęcia animacyjne na świetlicach oraz zabawa w teatr.

Artystyczna praca wre, a młodzi aktorzy Teatru „I Morele Bęc” pracujący pod kierunkiem Katarzyny Bernaś zdążyli już nawet zaprezentować się przed szerszą publicznością. 3 października wystąpili u naszych czeskich sąsiadów, w kompleksie rekreacyjnym Koupalo, w Janovickach gdzie odbywały się Prezentacje Teatrów Dziecięcych.

W Czechach czarnoborski teatr gościł na zaproszenie Fundacji Odnowy Ziemi Noworudzkiej - współorganizatora Prezentacji. Najmłodsi aktorzy z energią, wdziękiem i świeżością zaprezentowali etiudę na motywach "Czarnoksiężnika z Krainy Oz", a teatralna młodzież - wielokrotnie już oklaskiwany spektakl pt. "Dziób w dziób" wg Mali Prześlugi.

Po udanych występach młodzi artyści zgodnym chórem podkreślali, że cudownie znów było stanąć na teatralnych deskach, po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią. Dla niektórych młodszych członków grupy był to w ogóle pierwszy w życiu występ przed publicznością. Prezentacje nie miały jednak charakteru konkursu, obyło się więc bez festiwalowego stresu, była za to radość ze spotkania i bycia na scenie.

Katarzyna Bernaś – reżyser i opiekun grupy dodaje, że występ w Czechach był wspaniałą przygodą, ale też doskonałą próbą generalną przed udziałem w ważnym, ogólnopolskim festiwalu konkursowym - Dziecięco-Młodzieżowych Konfrontacjach Teatralnych "TEATRRRAŁKI" na których już w listopadzie wystąpi czarnoborski zespół.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)