Ćwiczenia ze szczęścia. Nowa książka ks. Grzegorza Strzelczyka

sobota, 1.8.2020 08:40 975 0

ĆWICZENIA ZE SZCZĘŚCIA, najnowsza książka ks. Grzegorza Strzelczyka, to rozmowy o życiu i zaproszenie do niezwykłych duchowych ćwiczeń, tj. gimnastyki dla ducha według 8 błogosławieństw.

Ks. Grzegorz Strzelczyk: Kiedy myślimy o ewangelicznych błogosławieństwach, to tak naprawdę myślimy o szczęściu. Ten opis z Ewangelii ma nam dać jakiś rodzaj recepty na szczęście. Powinienem teraz zapytać, choć to bardzo niebezpieczne: kto z was jest szczęśliwy? No dobrze, nie było tego pytania. Odłóżmy je jeszcze na chwilę… Niemniej to jest kluczowa sprawa. Potem dopiero zaczyna się cała opowieść o naszych obowiązkach, celach i tak dalej. Czy jesteśmy szczęśliwymi ludźmi już teraz? Jedna z trud­ności, która pojawia się przy czytaniu błogo­sławieństw, może być taka, że my szczęście „wypychamy” do wieczności. Potem będzie­my szczęśliwi, bo mamy to obiecane, a tu­taj, na ziemi, jakoś to wszystko zniesiemy. Jednak w tekście błogosławieństw mamy: „ Jesteście szczęśliwi, kiedy…”. W czasie teraźniejszym!  

PREMIERA: 12 sierpnia 2020
Jak się nie pogubić we własnych pragnieniach?
Jak harmonijnie poukładać relacje z otoczeniem?
Jak się uczyć uważności na dru­giego?
Jak ustrzec w sobie we­wnętrzną ciszę?
Jak nie dać się zniszczyć zachłanności i pośpie­chowi?

Ks. Grzegorz Strzelczyk przeko­nuje, że odpowiedzi są na wyciągnięcie ręki – w programie, jakim są błogosławieństwa. Za­gląda w głąb człowieka i konfrontuje je z naszymi niepoko­jami i pytaniami. Pokazuje, że Ewangelia – nawet jeśli mówi rzeczy trudne albo zaskakują­ce – jest drogą do spełnionego życia. Ta książka inspiruje, prowokuje, otwiera oczy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz