Codzienne kontrole stanu trzeźwości i codziennie zatrzymywani kierujący pod wpływem alkoholu

piątek, 12.8.2022 15:53 168 0

Funkcjonariusze z Wałbrzycha tylko w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali w naszym regionie sześciu kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Rekordzista – 39-latek poruszający się samochodem osobowym - miał blisko 2,5 promila tej substancji w organizmie. Inny mężczyzna - 62-latek - również sporo wydmuchał, bo ponad 1,5 promila. Niestety dodatkowo wjechał w uliczne barierki ochronne. Przypominamy, że każdy zatrzymany pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. 

W środę wieczorem – około godziny 19:30 - policjanci pierwszego komisariatu otrzymali informację o jadącym ul. Żeromskiego najprawdopodobniej nietrzeźwym kierującym, który uszkodził przy tej ulicy barierki ochronne i następnie udał się w kierunku ul. Bardowskiego. Dzięki informacji od zaniepokojonych mieszkańców, 62-latek wpadł w ręce dzielnicowych, kiedy parkował swój pojazd. Potwierdziło się, że był kompletnie pijany. Wydmuchał 1,56 promila alkoholu, dlatego utracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

W związku z tym zdarzeniem czwartek policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w Szczawnie-Zdroju akcję „Trzeźwy poranek”. Podczas działań na ul. Sienkiewicza przebadali blisko 400 kierujących, a w ich ręce wpadło dwóch znajdujących po użyciu alkoholu. Przed godziną 8:00 43-latek z powiatu świdnickiego jadący samochodem osobowym wydmuchał 0,33 promila alkoholu, a kilkanaście minut minut później 64-letni wałbrzyszanin jechał pojazdem mając 0,4 promila tej substancji w organizmie. Obaj mężczyźni również utracili podczas kontroli prawa jazdy.

Tego samego dnia po godzinie 23:00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy na ul. 1 Maja w Wałbrzychu kontrolowali mężczyznę jadącego na hulajnodze elektrycznej. 29-letni mieszkaniec naszego miasta wydmuchał blisko promil alkoholu. Dalej jednośladem nie pojechał i otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Dzisiaj tuż po północy funkcjonariusze „drogówki” w Wałbrzychu ale na ul. Głównej zatrzymali wałbrzyszanina poruszającego się samochodem osobowym. W tym przypadku wynik badania 39-latka to 2,38 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w trakcie kontroli utracił uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego pojazd trafił na parking strzeżony.

O poranku jeszcze – około godziny 7:30 - w ręce funkcjonariuszy prewencji drugiego komisariatu wpadł 42-letni wrocławianin jadący hulajnogą elektryczną. Do kontroli doszło na ul. Wajdy w centrum Wałbrzycha. Mężczyzna miał 1,22 promila alkoholu w organizmie. Policjanci w tym przypadku ostatecznie ukarali mężczyznę mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i zakazali mu dalszej jazdy jednośladem.

Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi w przypadku popełnienia przestępstwa grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści oraz kierujący hulajnogami muszą natomiast liczyć się z wysoką grzywną oraz nawet długotrwałym zakazem kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)