Co wyróżnia najlepsze portale randkowe? Sprawdzamy!

wtorek, 9.11.2021 11:46 201

Wedle badań Google Trends pierwszy raz od kilku miesięcy hasło „najpopularniejsze portale randkowe” zanotowało znaczący wzrost zainteresowania. Jesień to niezwykle trudny okres dla wielu - za oknem szaro, deszczowo, a jesienna aura nie budzi entuzjazmu, więc nie powinno nikogo dziwić to, że jest to okres, w którym najwięcej osób ucieka w łaski aplikacji randkowych.

Najlepsze portale randkowe - czyli jakie?

By uzyskać odpowiedź na to pytanie, warto sięgnąć po ranking portali randkowych, który w sposób dość skuteczny wypunktował obecnych faworytów na rok 2021. Strona randkowa, która kolejny raz od kilku dobrych lat zajęła czołowe miejsce w rankingu to serwis Be2.

Co go wyróżnia na tle innych portali randkowych w Polsce? Aplikacja pozwala, po udostępnieniu lokalizacji, na znalezienie singli z Twojej okolicy. Duży odsetek aktywnych użytkowników. Jest to trzeci w kolejności największy portal randkowy, który zebrał społeczność ponad 16 milionów użytkowników.

Poza tym intuicyjna obsługa jest elementem często chwalonym przez innych użytkowników portalu, a test osobowości, opracowany przez zespół psychologów, na którym oparty jest algorytm dobierania par, buduje jak największe szanse na znalezienie stałego związku najpierw w sieci, a później w realnym świecie.

Co sprawia, że aplikacje randkowe przyciągają ludzi?

XXI wiek to czas pośpiechu - szybkiego trybu życia i stałej pogoni w poszukiwaniu usprawnień każdej dziedziny życia codziennego. Po zapytaniu ludzi, jakie cechy powinien posiadać najlepszy serwis randkowy, lista zapełniła się różnymi cechami, w tym - łatwy, sprawny, mobilny, bezpieczny, ale przede wszystkim skuteczny.

Łatwość

To szerokie pojęcie, które wykorzystywane jest przez serwisy randkowe w naprawdę wielu aspektach - od łatwości odnalezienia potencjalnych partnerów, poprzez poznawanie nowych osób, prostotę procesu rejestracji czy też założenie konta od podstaw.

Sprawność

Pod sprawnością kryje się głównie szybkość pracy aplikacji, jej intuicyjność, jak i jasny i czytelny sposób dokonania płatności. Pocieszeniem jest to, że większość popularnych portali randkowych w Polsce dokłada wszelkich starań, by poprawić te dziedziny pracy platformy.

Mobilność

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie większej mobilności jest zamienienie tradycyjnego portalu na aplikację. Dlaczego aplikacja randkowa? Otóż dlatego, że nie tylko jest bardziej przenośna niż niejeden portal randkowy, ale działa również jako kalendarz, który przypomina nam o płatności, informuje o nowych parach czy wiadomościach.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo stron randkowych często było tematem kontrowersyjnym, jednak obecnie niosą one coraz mniejsze zagrożenie za sprawą wprowadzonych zabezpieczeń - podwójna weryfikacja, protokół SSL czy też ciągła kontrola społeczności przez moderatorów.

Skuteczność

Niezależnie od wieku (wymagane jest co najmniej 18 lat), orientacji seksualnej czy pochodzenia - szanse na znalezienie partnera w aplikacji randkowej są równie dla każdego. Nie ma tutaj miejsca na dyskryminację czy ocenianie. Tutaj wszyscy są skoncentrowani na znalezienie nowych znajomych lub ewentualne poznanie osoby, która idealnie wpisze się w rolę idealnego partnera dla nas.

Potencjalną szansę na znalezienie odpowiedniego partnera z pewnością zwiększy zakup wersji premium oraz wybranie portalu, który odwiedza duża liczba użytkowników. A poza tym? Bądź szczery i sięgaj po to czego pragniesz. Nic nie stracisz, a takie ryzyko znacznie łatwiej podjąć online niż w prawdziwym życiu.

Podsumowując

Ranking portali randkowych został stworzony przez jego twórców jako wyciągnięcie ręki w stronę potrzeb użytkowników internetu, którzy stale poszukują nowych dróg na znalezienie poważnego związku, drugiej połówki lub po prostu randki.

Na rynku wciąż przybywa aplikacji randkowych. Portale konkurują między sobą, by pozostać jak najbardziej aktualnymi i budować jak największą społeczność użytkowników. Warto jednak zauważyć, że aktualny i duży nie zawsze znaczy skuteczny.

Nikt jednak nie lubi tracić czasu, dlatego warto sięgnąć do sprawdzonych portali randkowych i już od pierwszych chwil cieszyć się interakcją z innymi użytkownikami strony. Poznawanie ludzi z całego świata nigdy nie było prostsze. Coraz więcej ludzi przekonuje się do serwisów internetowych, randki online stają się coraz bardziej powszechnym sposobem spędzania czasu. Jednak czy naprawdę warto? Przekonaj się sam!