komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 20 września 2019

Filipiny, Eustachego

Chełmiec zdobyty pieszo i rowerami

poniedziałek, 9.9.2019 11:36 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Mimo deszczowej aury pierwszy weekend z udostępnioną na Chełmcu wieżą widokową uważamy za udany. Jak już z pisaliśmy, gmina Szczawno-Zdrój odzyskała administrowanie szczytem oraz znajdującą się na nim nieruchomoscią - czyli wieżę widokową. Wieża przez ostatnie lata nie była udostępniana turystom, ale wraz z przejęciem obiektu przez gminę – to się natychmiast zmieniło.

Pierwszy, prawdziwie turystyczny weekend to 7 i 8 września, kiedy to samorząd zorganizował coś w rodzaju spontanicznego otwarcia obiektu. Zorganizowaliśmy wyprawę rowerową na szczyt – pomysłodawcą i „przewodnikiem” był wiceburmistrz Łukasz Kurjata, miłośnik sportów rowerowych, a na wszystkich turystów odwiedzających tego dnia Chełmiec, czekały niespodzianki: gadżety promocyjne gminy, mapy, słodycze a przede wszystkim pieczątka – obowiązkowa zdobycz dla każdego szanującego się turysty!
Do akcji gminy przyłączyli się radni, którzy ufundowali poczęstunek, ciepłe posiłki i napoje.
W niedzielę turyści także odwiedzili Chełmiec i mogli wejść na wieżę – i tak będzie na pewno co najmniej do końca września – wieża będzie weekendowo udostępniana w godzinach 9:00-17:00. W międzyczasie gmina inwentaryzuje obiekt i analizuje wszystkie konieczne do wykonania prace, by miejsce było w pełni bezpieczne.
- Cieszę się, że sporo osób odwiedziło Chełmiec podczas minionego weekendu i zapraszam na kolejne – mówi Marek Fedoruk burmistrz Szczawna-Zdroju. – Jeszcze dużo do zrobienia przed nami, ale jest wykonany pierwszy krok i bardzo pozytywny odzew wśród turystów świadczy, że warto w Chełmiec zainwestować i uczynić go atrakcją turystyczną.

Gmina właśnie zleciła opracowanie koncepcji zagospodarowania obiektu.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 11 godz temu
czwartek, 19.9.2019 14:54
czwartek, 19.9.2019 10:16
czwartek, 19.9.2019 09:50
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele