Chciał wyłudzić pieniądze od schorowanego sąsiada. Odpowie za usiłowanie rozboju oraz groźby karalne

środa, 6.10.2021 09:49 408 0

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali bezpośrednio po zgłoszeniu 18-letniego mieszkańca tej miejscowości, który usiłował dokonać rozboju na swoim sąsiedzie. Mężczyzna zaatakował schorowanego 57-latka drewnianym kijem, próbując wyłudzić gotówkę. To jednak agresorowi się nie udało dzięki reakcji samego pokrzywdzonego i jego partnerki. W toku wykonanych czynności policjanci ustalili, że młodociany przestępca wielokrotnie groził również innym sąsiadom. Podejrzany usłyszał więc kolejne dwa zarzuty.

Tydzień temu policjanci z Głuszycy otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu rozboju, którego próbował dokonać w jednym z mieszkań przy ul. Kłodzkiej w Głuszycy Górnej 18-latek. Funkcjonariusze w toku wykonanych czynności szybko ustalili, że nastolatek to sąsiad pokrzywdzonego 57-latka. Okazało się, że młody agresor zaatakował niebezpiecznym narzędziem schorowanego mężczyznę żądając wydania w gotówce 500 złotych. Podejrzany ostatecznie zamierzonego celu nie osiągnął, dzięki odpowiedniej reakcji 57-latka i jego partnerki.

Okazało się, że to nie był koniec problemów zatrzymanego tego samego dnia młodocianego przestępcy. Głuszyczanin w ostatnim czasie wielokrotnie groził pozbawieniem życia innym sąsiadom. W trakcie czynności procesowych młody mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przyznał się do popełnionych czynów. Teraz odpowie przed sądem za usiłowanie rozboju oraz kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)