komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 21 lutego 2020

Eleonory, Fortunata

Był tak pijany, że zasnął za kierownicą

piątek, 31.1.2020 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1208
kategorie artykułu:

41-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego jadąc na tzw. „ podwójnym gazie” spowodował kolizję drogową w Boguszowie - Gorcach. Sprawca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

29 stycznia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w Boguszowie - Gorcach przy ul Kamieniogórskiej. Przybyli na miejsce mundurowi w jednym z pojazdów uczestniczących w kolizji zastali śpiącego za kierownicą mężczyznę - sprawcę kolizji, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, iż kierujący pojazdem 41 – letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego na łuku drogi, w wyniku obniżonej sprawności psychoruchowej spowodowanej spożyciem alkoholu, zjechał na przeciwległy pas ruchu  uderzając w bok prawidłowo jadące pojazdy marki hyundai i audi.  W wyniku zdarzenia żadna z osób nie odniosła obrażeń i nie korzystała z pomocy lekarskiej. Sprawca kolizji trafił do policyjnego aresztu a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.
Za popełnione przestępstwo 41-latka czeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Po raz kolejny wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informację dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

środa, 19.2.2020 13:09
2
piątek, 14.2.2020 13:59
poniedziałek, 10.2.2020 13:55
poniedziałek, 10.2.2020 10:20
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz