Był poszukiwany - odpowie też za kolejną kradzież

czwartek, 19.11.2020 09:39 188 0

54-letni wałbrzyszanin, który był poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności za kradzieże sklepowe, został w miniony poniedziałek zatrzymany przez policjantów prewencji pierwszego komisariatu. Pomimo iż mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w więzieniu, może szybko z niego nie wyjść, gdyż przed sądem odpowie dodatkowo za kolejne przestępstwo, które popełnił w czerwcu tego roku.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu realizując informacje własne ustalili, że ukrywający się od dłuższego czasu wałbrzyszanin przebywa w jednym z mieszkań przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu, dlatego 16 listopada wieczorem udali się na miejsce. 54-latek wpadł w ręce policjantów i najbliższe miesiące spędzi w więzieniu. Decyzją sądu został skazany na karę roku pozbawienia wolności za kradzieże sklepowe.

To jednak nie koniec kłopotów 54-latka. Policjanci drugiego komisariatu udowodnili mężczyźnie popełnienie kolejnego czynu zabronionego prawem. W czerwcu tego roku wałbrzyszanin wykradł z jednego z marketów z artykułami przemysłowymi 9 sztuk markowych zszywaczy tapicerskich powodując straty w kwocie blisko 1500 złotych.

Za kolejne popełnione przestępstwo w warunkach recydywy zatrzymanemu 54-latkowi grozi tym razem 7,5 roku za kratami więzienia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz