komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 21 października 2019

Urszuli, Hilarego

Boskie zwierzęta- wydanie poszerzone

czwartek, 30.5.2019 09:04 , komentarze: 0 , odsłony: 640
kategorie artykułu:

Wielkimi krokami zbliża się premiera DRUGIEGO WYDANIA bestsellerowej książki Szymona Hołowni Boskie zwierzęta! Pierwsze wydanie szturmem zdobyło serca Polaków, zrobiło sporo zamieszania i sprawiło, że wielu czytelników diametralnie zmieniło swoje podejście do zwierząt.

„Reakcje, jakie wzbudziło pojawienie się Boskich zwierząt, zdumiały mnie swoją liczbą i intensywnością. I naprawdę mocno poruszyły. Dziesiątki ludzi zadeklarowało mi w listach i rozmowach na spotkaniach autorskich, że po przeczytaniu tej książki przestali jeść mięso. Pisali (i mówili) naprawdę wzruszające rzeczy: że ta książka otworzyła im oczy, że nabrali dzięki niej odwagi do rozmów ze swoimi bliskimi, że – nie ma większej radości dla autora – czytali ją od deski do deski, w samolocie, w tramwaju, na wakacjach, w łóżku oraz w wannie.
Po co kolejne wydanie Boskich zwierząt? By wprowadzić do tekstu nowe myśli, które nie pojawiłyby się gdyby nie konfrontacja tekstu z wnikliwym odbiorcą. By podzielić się dokonanymi w ciągu tych paru ostatnich miesięcy nowymi odkryciami, zupełnie nowymi danymi, wyszperanymi gdzieś trafnymi argumentami, książkami z ostatnich tygodni, pysznymi kawałkami ekoteologii z tekstów pomieszczonych w niszowych czasopismach, do których nigdy bym nie dotarł, gdyby nie wskazali mi ich czytelnicy. By uzupełnić i rozbudować praktyczny poradnik ekokatolika. Oraz by – last but zdecydowanie not least – dodać do tego, co już napisałem, jeszcze jeden rozdział, którego brak instynktownie wyczuwałem – pokazujący sos, w którym wszystko to, o czym napisałem, pływa: nasz coraz ciężej chory klimat”.
Szymon Hołownia

Premiera 5 czerwca!

Zastanawialiście się kiedyś, czy zwierzęta mają duszę?
Czy idą do nieba, a jeśli tak, to gdzie są, kiedy my jesteśmy w czyśćcu?
Czy mają tylko służyć człowiekowi, czy może raczej współtworzyć z nim świat?
I dlaczego to człowiek został wygnany z raju, a zwierzęta nie?

Szymon Hołownia stawia odważne pytania, zmusza do zastanowienia, prowokuje, pokazuje, że człowiek to nie wszystko.
Boskie zwierzęta to książka o tym, że Bóg nie stworzył zwierząt przez przypadek i cały czas jest z nimi w kontakcie. O tym, czy facet rzeczywiście musi polować i jeść steki. O świętych, którzy woleli nie zbudować kościoła, niż wyciąć las, albo wykupywali zwierzęta z rzeźni. O psach latających w kosmos i ruszających na wojnę oraz o wiernych ptakach.
Książka Szymona Hołowni, przyjaciela dwóch cudownych psów: Grafita i Żelki, zaskakuje, inspiruje i podpowiada, jak poukładać na nowo nasze relacje z resztą stworzenia.

Szymon Hołownia - dziennikarz i publicysta, współpracuje z telewizją TVN. Dwukrotny laureat nagrody „Grand Press” oraz laureat nagrody Dziennikarskiej "Ślad". Laureat Wiktora Publiczności za rok 2010 oraz wielu innych nagród i wyróżnień. Założyciel Fundacji Kasisi wspierającej Dom Dziecka Kasisi w Zambii.

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT