komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 16 grudnia 2018

Albiny, Zdzisławy

Bohaterska postawa nagrodzona

sobota, 17.11.2018 07:55 , komentarze: 1 , odsłony: 775
kategorie artykułu:

Z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafała Siczka mieszkaniec Jedliny-Zdroju - Marcin Znamiec oraz dwaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego - st. sierż Leszek Szubicki i st. sierż Paweł Łabuda - odebrali 15 listopada listy gratulacyjne od Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu za uratowanie w październiku tego roku życia 74-letniego mężczyzny. Do podziękowań dołączył się także Mateusz Kaszubski, syn uratowanego wałbrzyszanina, który oświadczył, że jego ojciec dochodzi już do siebie, a obecnie przechodzi rehabilitację.

W pierwszej kolejności podziękowania od Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafała Siczka odebrał pan Marcin Znamiec. Komendant pogratulował mieszkańcowi Jedliny-Zdroju właściwej postawy. Odczytany został także list skierowany do jedlinianina od p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztofa Lewandowskiego. Czytamy w nim: 

„Mam zaszczyt złożyć wyrazy szczerego uznania oraz podziękowania za wzorową postawę, którą wykazał się Pan 23 października 2018 roku udzielając pomocy 74-letniemu mężczyźnie. Na uznanie zasługuje Pana sprawne i konsekwentne działanie, które pozwoliło uratować ludzkie życie. Dziękując za zaangażowanie oraz godną naśladowania postawę, życzę  wielu sukcesów w realizacji planowanych zamierzeń, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, zdrowia i nieustającej pogody ducha.” 

Wyróżnieni przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu zostali także dwaj funkcjonariusze ruchu drogowego – st. sierż. Leszek Szubicki oraz st. sierż. Paweł Łabuda, którzy w obecności Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego kom. Damiana Gawrona także odebrali listy gratulacyjne. W obu czytamy: 

„Składam Panu wyrazy uznania oraz dziękuję za zachowanie postawy godnej funkcjonariusza Policji w chwili zagrożenia ludzkiego zdrowia i życia. Pana zdecydowane i skuteczne działanie przeprowadzone 23 października 2018 r. pozwoliło na uratowanie życia 74-letniemu mężczyźnie. Jestem przekonany, że Pana interwencja przyczyniła się do wzrostu zaufania lokalnej społeczności do Policji, która służy pomocą w każdej krytycznej sytuacji.” 

W imieniu rodziny podziękowania wręczył osobiście obu policjantom także pan Mateusz Kaszubski, syn uratowanego 74-latka. 

„Szanowny Panie, nie istnieją słowa, które są w stanie opisać wdzięczność za uratowanie życia naszego Męża, Ojca i Dziadka – Jerzego Kaszubskiego. W dniu 23.10.2018 podjął się Pan niewyobrażalnego trudu i – nie boimy się tego napisać – aktu bohaterstwa. Za podjęty bezinteresowny wysiłek należą się Panu wyrazy najwyższego i szczerego podziwu i szacunku. Pragniemy wyrazić słowa uznania dla Pańskiej postawy  służby publicznej, wiedząc jak wiele trudu podejmuje Pan służąc w Policji. Dziękujemy za poświęcenie i życzymy Panu dumy i satysfakcji z pełnionej służby, wielu sukcesów na gruncie prywatnym i zawodowym, a przede wszystkim – tylko udanych akcji ratunkowych." 

Podobne podziękowania otrzymał także pan Marcin Znamiec. Jak podkreślił pan Mateusz Kaszubski, gdyby nie postawa i natychmiastowa reakcja jedlinianina, być może jego ojca nie byłoby już na tym świecie. 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 23 października tego roku przy al. Wyzwolenia Wałbrzychu. Pan Marcin Znamiec chwilę przed zaistniałą sytuacją mijał się z 74-latkiem, a kiedy wracał starszy mężczyzna leżał już na chodniku. Mieszkaniec Jedliny-Zdroju rozpoczął natychmiastową resuscytację i wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego. Sytuację zauważyli także przejeżdżający w tym momencie ulicą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. St. sierż. Leszek Szubicki oraz st. sierż Paweł Łabuda pomogli Panu Marcinowi w dalszej resuscytacji i zadbali o bezpieczeństwo na miejsca zdarzenia. 74-letni mężczyzna ostatecznie w karetce pogotowia odzyskał czynności życiowe i trafił do szpitala, w którym spędził kilka dni na obserwacji. 

Panu Jerzemu Kaszubskiemu życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia, a całej jego rodzinie samych pozytywnych chwil spędzonych razem. Naszym bohaterom natomiast radości i powodzenia w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Gratulacje Panowie
sobota, 17.11.2018 08:45 autor: bielawianka

piątek, 14.12.2018 23:28
3
środa, 12.12.2018 23:26
wtorek, 11.12.2018 16:15
wtorek, 11.12.2018 16:21
czwartek, 6.12.2018 22:37
czwartek, 6.12.2018 20:57
czwartek, 6.12.2018 09:16
6
wtorek, 4.12.2018 20:44
3
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sk?ad opa?u Agro
Sk?ad opa?u Agro
Praca na GoWork
Praca na GoWork
cz??ci Samsung
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki