Bezpłatne warsztaty dla kobiet w Wałbrzychu

środa, 8.10.2014 14:23 1640 0

Wrocławska Fundacja Wsparcia Społecznego zaprasza mieszkanki Dolnego Śląska do udziału w warsztatach organizowanych w ramach Dolnośląskich Spotkań Kobiet Aktywnych. W Wałbrzychu warsztaty odbędą się dnia 15 października 2014 roku. Spotkanie prowadzone jest w ramach zadania publicznego pt. Mobilna Akademia Kobiet Aktywnych, które finansuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Adresatem są niezatrudnione mieszkanki Dolnego Śląska (opieka nad os. zależną), a także panie przebywające na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich i wychowawczych.

Z CZEGO SKORZYSTAJĄ UCZESTNICZKI? W ramach spotkania zaplanowano:

  • Forum „Jak sprostać wymaganiom rynku pracy?”
  • Trzy warsztaty: „Mama w labiryncie rynku pracy”, „Dobry wygląd – dobry początek”, Silne więzi, czyli o trudzie rozstania”

 Każda pani, która zdecyduje się przyjść z dzieckiem (dziećmi) może liczyć, że profesjonalnie zajmie się nim opiekunka. Oprócz warsztatów można również skorzystać z indywidualnych konsultacji z psychologiem oraz indywidualnego doradztwa zawodowego po zakończeniu warsztatów (kontakt osobisty, telefoniczny, e-mailowy). Podczas spotkania będzie można wykonać profesjonalne zdjęcie do CV i fotografię rodzinną.

Warsztaty dla kobiet prowadzone są przez doświadczoną kadrę: specjalistkę rynku pracy (p. Bożena Nowak), psychologa (p. Hanna Darian) i specjalistkę kreowania wizerunku (p. Olga Zięba). Podczas spotkań skorzystać można z porady doradcy zawodowego (p. Monika Zentkowska) oraz wykonać zdjęcie do CV lub fotografię rodzinną.

Specjalistka rynku pracy: podczas forum omówi trendy na współczesnym rynku pracy, przedstawi elastyczne formy zatrudnienia, a na warsztacie  nauczy jak skutecznie poszukiwać pracy - pokaże narzędzia i metody poszukiwania pracy, pomoże zaplanować karierę zawodową.
Psycholog:  podczas forum poradzi jak poradzić sobie z emocjami, gdy wracasz do pracy po dłuższej przerwie np. związanej z opieką nad dzieckiem. Na warsztacie pomoże przygotować się do rozłąki  np. z dzieckiem, nauczy jak planować i realizować cele osobiste i zawodowe, podpowie jak godzić obowiązki rodzinne i zawodowe, zdradzi techniki radzenia sobie ze stresem (także podczas rozmowy kwalifikacyjnej), odpowie na pytanie jak budować pewność siebie w związku z powrotem na rynek pracy, doradzi Ci jak przygotować Ciebie i dziecko na czas rozłąki- Twojego powrotu do pracy.
Specjalista kreowania wizerunku: opowie o zasadach kreowania wizerunku podczas rozmowy kwalifikacyjnej, przeprowadzi analizę sylwetki, techniki "kamuflażu" niedoskonałości, doboru kolorów i eksponowania atutów urody.
Doradca zawodowy: pomoże Tobie zaplanować ścieżkę zawodową, nauczy jak i gdzie skutecznie szukać pracy, skoryguje CV i list motywacyjny, podpowie, jakie są branże i zawodowy przyszłości oraz jak się przekwalifikować lub szybko uzupełnić swoje kwalifikacje zawodowe. Podczas spotkania istnieje możliwość wykonania testu predyspozycji zawodowych, które stanowi cenne źródło informacji podczas planowania swojej ścieżki zawodowej.

Uczestniczkom zapewniamy materiały szkoleniowe oraz poczęstunek.

WAŁBRZYCH: 15 października 2014 (środa), godz. 10.00, sala w zarządzie Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej ul. Mickiewicza 26

Ilość miejsc jest ograniczona, udział bezpłatny, decyduje m.in. kolejność zapisów.           

Zgłoś swój udział telefonicznie 667-893-120 (Marta Lebiecka), 887-834-379 (Lucyna Pachciarz) lub prześlij formularz zgłoszenia poprzez naszą stronę internetową www.fundacjawsparciaspolecznego.pl (zakładki: Zapisy na Dolnośląskie Spotkania Kobiet Aktywnych oraz Zapisy na konsultacje w ramach Mobilnej Akademii Kobiet Aktywnych).

Z pozdrowieniami.
Fundacja Wsparcia Społecznego
www.fundacjawsparciaspolecznego.pl

Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach otwartego konkursu ofert - Konkurs Inicjatyw Organizacji Pozarządowych w 2014r.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)