Bezpłatne testy na SARS-CoV-2 dla pracowników placówek powiatowych

piątek, 22.5.2020 10:26 548 0

Jak informuje Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski 22 maja wykonane zostanie kolejne około 100 sztuk testów pomocniczych do wykrywania przeciwciał skierowanych przeciwko SARS-CoV-2. Każdy pracownik Domów Dziecka, Centrum Obsługi Placówek w Nowym Siodle, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Siodle, Zespołu Szkół im. M.Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu będzie mógł wykonać bezpłatny test.
To już kolejna taka akcja. Badania wykonano już między innymi w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, a 19 maja  140 szt. testów do przeprowadzenia badań na obecność Covid-19 zostało przekazanych Gminie Czarny Bór, która badania wykonała m.in. pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze oraz funkcjonariuszom policji z Powiatu Wałbrzyskiego.

Test Wondfo SARS-CoV-2 Antibody jest testem immunochromatograficznym do szybkiego wykrywania przeciwciał w klasie IgM/IgG skierowanych przeciwko koronawirusowi.

źródło: FB Krzysztof Kwiatkowski

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz