Bezpieczne wakacje - pogadanka edukacyjna z wałbrzyskim policjantem

wtorek, 14.6.2022 09:19 174 0

Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, wspólnie z pracownikami jednej z firm ubezpieczeniowych, przeprowadził w Szkole Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacji. Podczas spotkania dzieci zapoznane zostały z zasadami bezpiecznego zachowania podczas pobytu w domu, placówce oświatowej, czy też na ulicy. Najważniejszym elementem pogadanki był jednak bezpieczny letni wypoczynek.

W miniony piątek policjant prewencji kryminalnej z wałbrzyskiej komendy wspólnie z pracownikami jednej z firm ubezpieczeniowych odwiedził Szkołę Podstawową nr 26 w Wałbrzychu. Funkcjonariusz z uczniami klas I rozmawiał o bezpieczeństwie w czasie wakacji i podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Policjant również radził jak zachować się w trudnej sytuacji i do kogo zwrócić się o pomoc. Przypomniał o właściwym zachowaniu podczas kontaktu z bezpańskim psem, czy osobą obcą.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały ufundowane przez firmę ubezpieczeniową dyplomy za udział w szkoleniu pn. "Bądź Bezpieczny”, plany lekcji oraz opaski odblaskowe. Ogłoszono również konkurs plastyczny dotyczący zasad bezpieczeństwa, którego rozstrzygnięcie nastąpi na koniec roku szkolnego. Dla zwycięzców czekają nagrody. Wszystkim życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Dzięki takim spotkaniom uczniowie z pewnością będą bardziej ostrożni w swoich poczynaniach i zadbają o to, żeby wakacje były wspaniałe, a przede wszystkim bezpieczne.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)