komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Atak terrorystyczny w okolicach tunelu kolejowego pod Małym Wołowcem

poniedziałek, 28.10.2019 10:06 , komentarze: 0 , odsłony: 1276
kategorie artykułu:

Blisko stu policjantów, strażaków i ratowników GOPR wzięło udział w ćwiczeniach dowódczo - sztabowych "Pościg" w okolicach tunelu kolejowego pod Małym Wołowcem. Ćwiczenia, organizowane w ramach Powiatowego Planu Ratunkowego miały za zadanie sprawdzenie współpracy i koordynacji między służbami w przypadku zagrożenia.

Scenariusz ćwiczeń zakładał atak terrorystyczny, w którym wzięto zakładników. W celu uniemożliwienia pościgu terroryści rozpylili w tunelu niebezpieczną substancję.
Policjanci otrzymali zgłoszenie o terrorystach, którzy z Wałbrzycha tunelem uciekali pod Małym Wołowcem w stronę Jedliny-Zdrój. Funkcjonariusze ustalili, że te osoby posiadają przy sobie broń palną i wzięły zakładników.
Na miejsce skierowano grupę przeszkoloną do zatrzymywania takich osób. Doszło do wymiany ognia, w wyniku czego jeden z terrorystów został ranny i zatrzymany przez policjantów. Drugi terrorysta uciekł z zakładnikami oraz rozpylił w tunelu nieznaną substancję chemiczną w celu uniemożliwienia pościgu za nim.
Po wyjściu z tunelu w Jedlinie-Zdroju terrorysta wypuścił zakładników, którzy uciekli do lasu, gdzie się zgubili. Napastnik po dokonaniu rozboju na kierowcy samochodu uciekał skradzionym pojazdem w stronę Głuszycy. Terrorystę udało się zatrzymać po krótkim pościgu na terenie Głuszycy, gdzie funkcjonariusze Policji wystawili posterunek kontrolno - blokadowy.

W tym samym czasie do akcji wkroczyli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, którzy musieli zidentyfikować i zneutralizować substancję rozpyloną w tunelu przez terrorystów.  
Tym zajęła się grupa Chemiczno-Ekologiczna.  Grupa poszukiwawcza PSP razem z GOPR-em i funkcjonariuszami Policji poszukiwała zaginionych w lesie zakładników.

Niebezpieczną substancję chemiczną zneutralizowano, a zaginieni zakładnicy zostali odnalezieni.

źródło: KMP w Wałbrzychu
foto: KMP w Wałbrzychu, UM Jedlina-Zdrój

 

Wasze komentarze

wtorek, 29.9.2020 12:15
czwartek, 24.9.2020 12:19
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz