komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Apel do turystów wybierających się do czeskiego Adršpachu

czwartek, 30.7.2020 09:11 , komentarze: 0 , odsłony: 749
kategorie artykułu:

Wałbrzyscy policjanci zwracają się z apelem do turystów wybierających się do czeskiego Adršpachu, którzy chcieliby skorzystać z przejścia granicznego przy ul. Kwiatowej w Mieroszowie. Obecnie po stronie czeskiej na tej trasie występują utrudnienia w ruchu drogowym związane z remontem nawierzchni jezdni, a przy tym także brakiem miejsc postojowych. W związku z tym wszystkim kierującym zaleca się wybranie przejścia granicznego w Golińsku i pozostawienie samochodu na jednym z polecanych przez stronę czeską parkingów.

W przypadku pokonania przejścia granicznego przy ul. Kwiatowej w Mieroszowie może się okazać, że utkniemy w gigantycznym korku. Niewykluczone jest również, że zostaniemy zawróceni przez policjantów z tego kraju do Polski, ze względu na brak możliwości przejazdu dalszym odcinkiem drogi w kierunku Ardšpachu. Strona czeska zaleca dotarcie do tej turystycznej miejscowości trasą przez przejście graniczne w Golińsku.

Wybierając się do Adršpachu warto pamiętać o właściwym i bezpiecznym parkowaniu. Według strony czeskiej najlepiej swój samochód pozostawić na parkingach przy dworcach kolejowych w Teplicach nad Metují (centralny lub miasto) i dalej udać się pociągiem do miejsca docelowego. Pociągi w obu kierunkach kursują co pół godziny, a przystanek w Adršpachu znajduje się w pobliżu wejścia do skalnego miasta.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 09:27
poniedziałek, 3.8.2020 09:32
piątek, 31.7.2020 09:47
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele