Aktywny zimowy wypoczynek w Górach Sowich ułatwia kolej

piątek, 26.1.2024 12:16 134 0

Szybkie i sprawne połączenia między stolicą Dolnego Śląska a Górami Sowimi i Wałbrzyskimi umożliwia przebudowana i przywrócona do użytku linia Świdnica – Jedlina-Zdrój. To efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., za 130mln. współfinansowanej ze środków RPO Województwa Dolnośląskiego.

Po raz pierwszy od trzydziestu lat można bezpośrednio dojechać na zimowy wypoczynek pociągiem z Wrocławia przez Świdnicę do Jedliny-Zdroju. To efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., które za 130 milionów złotych odbudowały nieczynną linię kolejową. Dobre warunki podróży ułatwiają turystom dostęp do takich atrakcji jak: zamek w Zagórzu Śląskim, pijalnia wód w Jedlinie Zdroju, czy wieża widokowa na górze Borowa. Także mieszkańcy zyskali lepszy dostęp do komunikacji i sprawne podróże do pracy i szkoły.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. obejmowała odbudowę 22 km linii kolejowej w górzystym terenie z ponad 100 obiektami inżynieryjnymi - w tym 25 wiaduktami i mostami, których długość wynosi nawet do 150 metrów.

Na nowych przystankach w Burkatowie i Jedlinie - Zdrój Centrum oraz odbudowanych w Bystrzycy Górnej, Lubachowie, Zagórzu Śląskim, Jugowicach i Jedlinie-Zdroju dla podróżnych przygotowane zostały wyższe perony ułatwiające korzystanie z kolei. Umieszczone są na nich tablice z informacjami i rozkłady jazdy. Przystanki i stacje są oświetlone i  przystosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odbudowały górską trasę w ramach projektu „Przebudowa linii kolejowej nr 285 na odcinku Świdnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój” za około 130 mln zł (netto). Prace przeprowadzono z wykorzystaniem środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)