komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

Akcja „Trzeźwy poranek” na ul. Orkana i kolejni trzej kierujący pod wpływem alkoholu

wtorek, 21.7.2020 12:44 , komentarze: 0 , odsłony: 423
kategorie artykułu:

Ostatnie zdarzenia z udziałem nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego obligują policjantów do wzmożonych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierujących wsiadających „za kółko” po spożyciu alkoholu i stwarzających zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tym razem podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali trzech kierujących, którzy do naszych codziennych apeli niestety nie zastosowali się.

Wałbrzyska „drogówka” 20 lipca w godzinach porannych przeprowadziła działania pod kryptonimem "Trzeźwy poranek" w rejonie ul. Piotrowskiego i Orkana w Wałbrzychu. Łącznie w trakcie akcji funkcjonariusze przebadali 52 kierujących.

Trzech użytkowników dróg – w wieku 34, 52 i 58 lat - jechało swoimi samochodami pod wpływem alkoholu i straciło prawo jazdy. Największe stężenie tej substancji w swoim organizmie miał 34-letni wałbrzyszanin. U kierującego samochodem osobowym badanie wykazało 0,85 promila alkoholu we krwi.

Okazuje się, że pomimo wielu apeli wałbrzyszanie wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego w tym zakresie. Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zapowiadają kolejne tego typu akcje na terenie naszego miasta i gmin ościennych.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 09:27
poniedziałek, 3.8.2020 09:32
piątek, 31.7.2020 09:47
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki