komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 23 października 2020

Marleny, Seweryna


9 osób zatrzymanych za narkotyki

wtorek, 13.10.2020 09:33 , komentarze: 0 , odsłony: 181
kategorie artykułu:

9 osób zatrzymali w ciągu zaledwie kilku dni wałbrzyscy policjanci za posiadanie amfetaminy oraz marihuany. W trakcie jednej z interwencji dodatkowo w ręce funkcjonariuszy wpadła osoba poszukiwana. Mundurowi przypominają, że każdego dnia prowadzą intensywne działania, aby wyeliminować zabronione substancje i związane z nimi zjawiska z terenu naszego województwa. Każdy, kto para się narkotykowym procederem, musi liczyć się z tym, że w końcu na swojej drodze spotka stróżów prawa i poniesie konsekwencje swojego zachowania.

7 października przed północą wałbrzyscy policjanci prewencji z drugiego komisariatu zostali wezwani na interwencję domową na terenie miasta, gdzie dwóch braci nie potrafiło dojść ze sobą do porozumienia. Funkcjonariusze szybko ustalili, że starszy z nich był poszukiwany przez sąd w celu osadzenia go w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwa, a młodszy posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do wałbrzyskiej komendy.

Następnego dnia przed południem, w tym samym rejonie miasta funkcjonariusze prewencji zatrzymali 33-latka. Wałbrzyszanin miał przy sobie amfetaminę. Półtorej godziny później podczas legitymowania w związku z popełnionym wykroczeniem w ręce mundurowych z drugiego komisariatu wpadł 22-latek, który miał w odzieży schowane środki odurzające w postaci marihuany.

Wieczorem po godzinie 18:30 policyjni wywiadowcy z wałbrzyskiej komendy miejskiej w Boguszowie-Gorcach przy19-latku z tej miejscowości znaleźli woreczek strunowy ze środkami odurzającymi w postaci marihuany. O godzinie 21:00 w ręce funkcjonariuszy z drugiego komisariatu na ul. Struga w Wałbrzychu wpadł 23-latek, u którego znaleźli oni środki psychoaktywne w postaci amfetaminy.

Natomiast realizując informacje własne, kryminalni z wałbrzyskiej komendy w piątek około południa znaleźli amfetaminę w mieszkaniu przy ul. Wajdy w Wałbrzychu. Do tej sprawy zatrzymana została 27-letnia lokatorka. Kolejny dzień, czyli sobota, to zatrzymana następna osoba, która miała przy sobie narkotyki i spotkała na swojej drodze stróżów prawa. Tym razem przed północą przy ul. Andersa policjanci ruchu drogowego kontrolowali samochód osobowy. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pasażer miał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

W niedzielę dalsze działania doprowadziły do zatrzymania kolejnych dwóch mężczyzny. Policjanci prewencji po godzinie 13:00 w Wałbrzychu na ul. Bogusławskiego zatrzymali 35-latka z amfetaminą, a po godzinie 16:00 przy ul. Namysłowskiego znaleźli natomiast ten sam środek psychotropowy u 24-letniego wałbrzyszanina.

Teraz wszystkim zatrzymanym za posiadanie środków psychotropowych oraz odurzających może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3. O losie podejrzanych zdecyduje sąd.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.10.2020 09:40
wtorek, 13.10.2020 09:33
poniedziałek, 5.10.2020 11:20
wtorek, 29.9.2020 12:04
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz